Imprezy kulturalne w Grodzisku Mazowieckim

Imprezy kulturalne w Grodzisku Mazowieckim

Artykuły
2012-07-04

Uliczna Galeria Obrazów, Jarmark Produktów Regionalnych… to jedne z licznych atrakcji kulturalnych w Grodzisku Mazowieckim… Jeśli nie chcesz się nudzić i siedzieć w domu, przyjedź do Grodziska Mazowieckiego. Miasto oferuje dużą liczbę ciekawych imprez kulturalnych, które ściągają uwagę zarówno mediów jak i turystów z odległych zakątków Polski…Nasza strona Rocka
Zacznijmy od Festiwalu Nasza strona (M) Rocka, organizowanego od kilku lat, podczas którego młodzi muzycy posiadający własny zespół muzyczny mogą zaprezentować swoje możliwości muzyczne. Dla najlepszych czekają zawsze ciekawe nagrody, czyli: nagrania w profesjonalnym studiu, koncerty na żywo w Radiu dla Ciebie. No i chyba najważniejsze, zwycięska kapela będzie grała jako support przed gwiazdą wieczoru na kolejnym festiwalu. Cały Festiwal odbywa się zazwyczaj w pierwszym kwartale roku, w 2008 r był to luty zaś w 2010 roku kwiecień.
Jarmark Produktów Regionalnych
Parę miesięcy później można przyjechać do Grodziska na Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych. Możemy tutaj zobaczyć stoiska miast partnerskich czyli Litwy, Austrii i Francji, a na głównej scenie swoje możliwości zaprezentują zarówno zespoły folkowe z tych państw, jak i zespoły lokalne. Grodzisk podczas imprezy gości ok. 90 wystawców z całej Polski, którzy reprezentują rękodzieło i żywność regionalną.
Uliczna Galeria Obrazów
Ponadto przyjeżdżający turyści mogą zobaczyć w Grodzisku Mazowieckim uliczną galerię obrazów Józefa Chełmońskiego, która zlokalizowana jest na budynkach znajdujących się przy ul. 11 listopada. Lokalizacja został dobrana tak, aby ludzie przechodzący przez deptak mogli podziwiać piękne reprodukcje obrazów Józefa Chełmońskiego.
Muzeum Kolei Dojazdowej
W mieście możemy odwiedzić również Muzeum Elektrycznej Kolei Dojazdowej. Miłośnicy kolejnictwa mogą tam zobaczyć zdjęcia, dokumenty związane z działalnością EKD/WKD, bilety, akcesoria pojazdów szynowych, przedmioty wyposażenia technicznego, modele taboru oraz makiety stacji i budynków.
Centralne miejsce w Muzeum zajmuje ogromna gablota z makietą Dworca, zajezdni oraz wszystkich modelów wagonów, które jeździły na trasie kolei EKD/WKD. Kolejnym ciekawym eksponatem jest makieta dworca stacji w Komorowie z lat 30 XX wieku. Ciekawostką jest to, że makieta jest ruchoma, bowiem wokół dworca krąży błękitny model wagonu z lat 1967/1968 i jest to najstarszy model w muzeum. Tytuł najciekawszego eksponatu dostał natomiast odrestaurowany wagon silnikowy EKD , wyprodukowany w Anglii w 1927 roku. Eksponat ten jest nadal sprawny i często uruchamiany dla zwiedzających.
Centrum Kultury w Grodzisku
Całe życie kulturalne mieszkańców Grodziska Mazowieckiego skupia się w Centrum Kultury. Obiekt dysponuje przede wszystkim nowoczesną salą kinowo - projektową oraz ciekawą i również nowoczesną infrastrukturą. Ludzie chętnie tutaj przychodzą na koncerty muzyki klasycznej, przedstawienia teatralne, recitale autorskie, występy kabaretowe, a także wernisaże i spotkania kulturowe. Mniejsza scena w 3Klubie to miejsce koncertów jazzowych, bluesowych i rockowych. W Centrum możemy się do Sali historii miasta, Radio Gazetę Bogoria oraz wiele innych atrakcji.
Więcej informacji na www.turystycznemazowsze.pl
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020