Gmina Susiec – witalność z natury

Gmina Susiec – witalność z natury

Artykuły
2012-06-18Gmina Susiec leżąca na pięknym Roztoczu posiada dobrze rozwiniętą bazę turystyczną. Szlakis turystyczne, atrakcje i zabytki, a ponadto czyste powietrze i piękna przyroda. Dla turystów przygotowao ponad 1400 miejsc noclegowych w obiektach o różnym standardzie, każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.
Ciekawą ofertę noclegową proponują kwatery agroturystyczne. Większość z nich zrzeszonych jest w Roztoczańskim Stowarzyszeniu Agroturystycznym (www.susiec.com.pl). Stowarzyszenie dba o właściwą jakość usług i prowadzi promocję oferty wypoczynkowej gminy Susiec i całego Roztocza. Dzięki temu co roku zwiększa się liczba gości odwiedzających region. W sezonie letnim miejscowości Susiec i Majdan Sopocki przypominają kameralne kurorty.
Roztoczańska natura jest doskonałym balsamem dla zdrowia. Wypoczywający w gminie Susiec mogą skorzystać z wielu przygotowanych dla nich propozycji aktywnego wypoczynku. Są to między innymi:
- spływy kajakowe po rzece Tanew,
- spacery nordic walking po 5 szlakach turystycznych w tym po uznanym przez wielu za najpiękniejszym na Roztoczu Szlaku Szumów,
- kuligi zielone i zimowe - przejażdżki wozami i saniami do Puszczy Solskiej,
- wyprawy rowerowe oznakowanymi trasami, 2 wypożyczalnie rowerów, rowery również w niektórych gospodarstwach,
- 2 baseny z saunami i gabinetami masażu,
- park linowy ze zjazdem (tyrolką) nad śródleśnym zalewem,
- strzeżone kąpielisko nad zalewem w Majdanie Sopckim,
- doskonałe warunki do uprawiania wędkarstwa rzecznego - Roztocze to „Kraina Pstrąga i Lipienia”,
- regionalna kuchnia oparta na naturalnych i sezonowych produktach
Gmina Susiec to znakomita baza wypadowa na całe Roztocze, blisko stąd do Józefowa, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnobrodu, Zwierzyńca i Szczebrzeszyna. Koniecznie zwiedzić trzeba Zamość - renesansowe miasto idealne z fortyfikacjami twierdzy i ogrodem zoologicznym.
Warto także wybrać się na całodniową wycieczkę do magicznego Lwowa, dawnego polskiego miasta z ogromną liczbą zabytków kultury. Zamość i Lwów wpisane są na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO.
W sezonie letnim pomiędzy Suścem a najciekawszymi miejscowościami regionu kursują wygodne autobusy szynowe. Dzięki temu można zaplanować sobie ciekawą kolejową wycieczkę.
Zapraszamy!
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020