Rozrywkowy Poznań

Rozrywkowy Poznań

Artykuły
2012-06-01

Biznesowy charakter miasta równoważy młodość, którą wnoszą do miasta studenci. Co czwarta osoba spotkana na ulicach Poznania to student – na 26 uczelniach studiuje tu 140 000 młodych ludzi. Poznań zawdzięcza im niesamowitą atmosferę panującą na ulicach, świeżość pomysłów oraz zapas entuzjazmu pozwalający na realizowanie nie tylko innowacyjnych projektów naukowych, ale i ciekawych akcji artystycznych, sportowych czy rozrywkowych.Poznańskie uczelnie to czołówka krajowych rankingów, coraz nowocześniejsze campusy – takie jak imponujące Morasko – oraz szereg międzynarodowych sukcesów chociażby w takich konkursach Imagine Cup. To także niewyczerpane źródło świetnie wykształconych potencjalnych pracowników.
Clubbing
Poznań to rytm metropolii, którą rozpiera energia – to dzisiaj główna arena polskiego clubbingu. Poznańskie pozytywne wibracje można poczuć w trakcie występów najlepszych światowych DJ-ów, między innymi w ramach festiwali takich jak Global Gathering, Stadium of Sound czy Trance Xplosion. Poznański klub SQ należy do prestiżowego grona 100 najlepszych klubów na świecie ''TOP 100 CLUBS 2009'' przygotowanego przez opiniotwórczy magazyn DJ MAGAZINE (www.sqclub.pl). Inne warte polecenia adresy to między innymi Blueberry Bar, Post Dali, Cafe Miesna czy Tokyo Underground.
Stary Browar
W Poznaniu można zrobić zakupy w obiekcie uznawanym za najlepszy na świecie – Stary Browar zrobił wrażenie nie tylko na Międzynarodowej Radzie Centrów Handlowych (ICSC), która przyznaje to wyróżnienie, ale też na milionach klientów, którzy co roku odwiedzają centrum. Imponująca architektura i skala przedsięwzięcia, dziesiątki sklepów największych światowych marek, doskonałe restauracje, kawiarnie i kluby sprawiają, że to prawdziwy zakupowy raj (www.starybrowar5050.com/en).
Ale Poznań oferuje dużo więcej: nowa Galeria Malta to 170 sklepów, food court, kino, klub fitness, plac zabaw i rewelacyjne położenie tuż obok jeziora i kompleksu rekreacyjnego Malta (www.galeriamalta.pl/en). Na eleganckie zakupy w centrum zaprasza Kupiec Poznański.
Poznań Plaza stawia na rozrywkę – oprócz 150 sklepów i butików, oferuje 10 sal kinowych w tym trójwymiarowe kino IMAX oraz rodzinny Fantasy Park. To tylko kilka z grona działających i powstających w mieście wielkich centrów i galerii handlowych. Centrum miasta usiane jest również mniejszymi sklepikami i butikami, zaś na amatorów obniżek czeka Factory Outlet w podpoznańskim Luboniu.
Słodki Poznań
Na deser trzeba przyznać, że Poznaniacy mają dobry smak i chętnie się tym chwalą – tutejsza kuchnia może zawrócić w głowie każdemu. Jednak prawdziwą specjalnością poznaniaków są rogale świętomarcińskie. Rogale robi się z ciasta półfrancuskiego i nadziewa białym makiem zmielonym z migdałami. Na wierzchu obowiązkowo musi być lukier i siekane orzechy. Każda cukiernia, która chce wypiekać rogale, musi otrzymać specjalny certyfikat wydawany przez Kapitułę Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Zgodnie z tradycją, 11 listopada – w Święto Niepodległości a zarazem dzień imienin św. Marcina (patrona głównej ulicy miasta), poznaniacy zjadają łącznie około 300 ton rogali.
Wydarzenia kulturalne
Charakter miasta uzupełniają różnorodne wydarzenia kulturalne – od znanych w całej Europie, po młodsze i prężnie rozwijające się imprezy. W Poznaniu odbywają się: jeden z bardziej znanych festiwali teatrów ulicznych w Europie (www.malta-festival.pl), największe w tej części Europy Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego (www.ptt-poznan.pl), festiwal filmów animowanych (www.animator-festival.com) czy cykl koncertów POZnan* dla Ziemi, na których wystąpili już Nelly Furtado, Radiohead i Sting.
Poznań jest otwartą europejską metropolią, eleganckim, modnym, ale swobodnym miastem, oferującym wysoki poziom jakości życia i możliwość realizacji wielkich ambicji oraz interesujące opcje spędzenia wolnego czasu.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020