Poznańskie spotkania na szczycie

Poznańskie spotkania na szczycie

Artykuły
2012-06-01

Infrastruktura targowa jaką dysponuje Poznań to największa tego typu przestrzeń wystawiennicza w Polsce. Swój spotkanie zorganizowała tu między innymi Organizacja Narodów Zjednoczonych, która w 2008 roku Poznań był kolejnym po Kioto gospodarzem Konferencji Klimatycznej ONZ (www.cop14.gov.pl) – największego szczytu politycznego, jaki do tej pory odbył się w Polsce i w tej części Europy.12 tysięcy uczestników, w tym między innymi sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon oraz laureat pokojowej Nagrody Nobla Al Gore, szukało w Poznaniu sposobów na skuteczną walkę z globalnym ociepleniem.
Poznań stale realizuje szereg ekologicznych inicjatyw: po mieście jeździ hybrydowy autobus, kierowcy zapraszani są na szkolenia z ecodrivingu, sfinalizowano ogromną inicjatywę Roku Klimatu i Środowiska. Wielkim sukcesem jest również zapoczątkowany przy okazji Konferencji Klimatycznej cykl koncertów „POZnan* dla Ziemi”, z których część dochodów przeznaczana jest na inicjatywy proekologiczne.
Na koncertach w Poznaniu zagrały już największe światowe gwiazdy – takie jak Nelly Furtado, zespół Radiohead czy Sting.
W 2010 roku do miasta zjechały również delegacje 46 ministrów kultury Unii Europejskiej i Azjii. Prestiżowe spotkanie w ramach Asia-Europe Meeting (ASEM) odbyło się po raz pierwszy w Polsce. Zaproszeni goście zjechali do Poznania by wziąć udział w debacie pod hasłem „Dziedzictwo wobec wyzwań współczesności” i rozwijać ideę dialogu międzykulturowego.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112029 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.