Sportowy Poznań

Sportowy Poznań

Artykuły
2012-06-01

Poznań znany jest z umiejętności organizacji z sukcesem ważnych spotkań czy międzynarodowych zawodów sportowych. Wielkie sportowe emocje i wspaniałe imprezy to coś, na czym poznaniacy świetnie się znają.Aktualnie Poznań odlicza dni do największego sportowego święta w swojej historii – piłkarskich Mistrzostw UEFA EURO 2012™. W 2010 roku oddany do użytku został pierwszy z polskich stadionów Euro 2012. Stadion Miejski w Poznaniu jest największym w Polsce obiektem obok stadionów narodowych w stolicy i Chorzowie.
Wybudowany w latach 80-tych obiekt, poddano modernizacji nie tylko pod kątem Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, ale również na potrzeby klubu Lech Poznań (www.lechpoznan.pl/en). Piłkarska drużyna Lecha Poznań to nie tylko czołówka polskiej ligi i wielokrotny zdobywca krajowych trofeów – to również prężna instytucja i wyjątkowi kibice.
Fantastyczna atmosfera, która otacza poznański futbol została zauważona przez UEFA już w trakcie zorganizowanych w Poznaniu w 2006 roku Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19, które były największym sukcesem frekwencyjnym w historii tej imprezy. Także w obecnym sezonie Lech Poznań pokazał się ze świetnej strony w Europie pokonując w Lidze Europejskiej faworyzowany Manchester United i eliminując z grupy Juventus Turyn. A filmy ukazujące poznańskich kibiców wykonujących podczas meczu charakterystyczny taniec obiegły media w całej Europie.
Ale Poznań to nie tylko futbol – na jednym z najładniejszych na świecie torów regatowych na Jeziorze Malta co roku organizowane są najważniejsze światowe regaty i mistrzostwa w kajakarstwie i wioślarstwie. W lutym 2011 roku w Poznaniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie. ATP od lat zaprasza do Poznania na turniejowy Challenger, Poznań Porsche Open (www.porscheopen.pl).
Kilka tysięcy osób co roku biegnie przez Poznań w największej maratońskiej imprezie w Polsce – Poznań Maraton (www.marathon.poznan.pl), który co roku kończy się nad jeziorem maltańskim. Również w pobliżu jeziora otwarty zostanie w sierpniu 2011 r. imponujący kompleks basenów, w tym jeden o wymiarach olimpijskich.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118769 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020