Historyczny spacer po Poznaniu

Historyczny spacer po Poznaniu

Artykuły
2012-06-01

Tradycja zobowiązuje – spacer po Poznaniu to niepowtarzalna okazja, aby spróbować historii Polski w pigułce.Na przystawkę – Ostrów Tumski – historyczna wyspa otoczona ramionami rzeki Warty i Cybiny. Centrum tej unikatowej mozaiki zabytków i pamiątek z różnych wieków stanowi Katedra Poznańska.
W zjawiskowo pięknej Złotej Kaplicy zobaczyć tu można miejsce spoczynku najstarszych polskich władców – księcia Mieszka I oraz pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego.
Sercem Poznania jest zabytkowy Stary Rynek z jednym z piękniejszych na świecie renesansowych Ratuszy. W cieplejszej połowie roku stawiane są tu tarasy ulokowanych na Starym Rynku restauracji i barów.
Codziennie, punktualnie w południe, tłum widzów wpatruje się w ratuszową wieżę, na której w rytm uderzeń zegara trykają się słynne poznańskie koziołki. Uznanie wzbudza również pobliski kościół farny – monumentalna perła baroku, z zapierającym dech w piersiach wnętrzem i nie mniej urzekającą fasadą.
Namacalnym dowodem charakterystycznego dla Poznania przenikania się kultur i burzliwych dziejów regionu są z kolei monumentalne zabudowania Forum Cesarskiego – dzielnicy, którą stworzono na początku XX wieku z zamiarem odzwierciedlenia germańskiej dominacji w Poznaniu. Neoromański Zamek Cesarski to ostatnia wybudowana w Europie rezydencja cesarza Niemiec – w czasie II wojny światowej przebudowywana dla samego Adolfa Hitlera. Dziś ogromne zamkowe przestrzenie to centrum artystycznego życia miasta.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020