Poznań - miasto młodych

Poznań - miasto młodych

Artykuły
2012-06-01

Poznań - miasto ludzi młodych, przedsiębiorczych i otwartych. Tu energia krajów Nowej Europy miesza się z kulturą cywilizacyjną Zachodu. W końcu jak niektórzy mawiają, bliżej stąd do Berlina, niż do stolicy Polski.Poznań posiada korzystne położenie geograficzne i komunikacyjne - autostrada A2, łączy miasto z zachodnią granicą Polski. Ponad półmilionowa metropolia leży w najbardziej rozwiniętej części kraju, największy nacisk Poznań kładzie na technologię osiągania sukcesu podpartą 1000-letnią tradycją skuteczności. To w Poznaniu nawet najbardziej ambitne przedsięwzięcia i najodważniejsze wizje mają największe szanse powodzenia.
Nie dziwi więc że drugie, po Warszawie, centrum finansowo-biznesowe w Polsce jest znanym na całym świecie ośrodkiem konferencyjno-wystawowym i jednym z gospodarzy UEFA EURO 2012.
Nowoczesny port lotniczy "Ławica", obsługuje rocznie około miliona pasażerów i łączy Poznań z najważniejszymi stolicami europejskimi. W Poznaniu, w 2008 roku ONZ zorganizował swoją Konferencję Klimatyczną – największy szczyt polityczny w Polsce i w tej części Europy.
Odbywające się w Poznaniu ważne międzynarodowe wydarzenia sprawiają, że jest to miasto gościnne i przyjazne dla turystów mogących skorzystać z oferty ponad 30 hoteli o wysokim standardzie.
Poznań, jako pierwsze polskie miasto gospodarz UEFA EURO 2012, oddał do użytku swój stadion. Mogący pomieścić blisko 43 tysiące kibiców Stadion Miejski w Poznaniu znany jest w całej Europie jako siedziba najlepszych w Polsce kibiców piłkarskich, fanów Lecha Poznań.
Klimat Poznania, to również jego oferta kulturalna. W mieście odbywają się największe międzynarodowe wydarzenia w tej części Europy: maltafestival – największy festiwal teatralny w Polsce, Dancing Poznań – od 17 lat ściągający tancerzy z całego świata warsztaty tańca współczesnego czy Made in Chicago Festival – jedyny w Europie festiwal chicagowskiej szkoły jazzu.
Program uzupełniają mniejsze, szybko zdobywające popularność imprezy – Animator Festival – największy w Polsce festiwal filmów animowanych, Ethno Port Festival - uznany za jeden z 25 najlepszych festiwali world music na świecie czy Transatlantyk – impreza poświęcona muzyce filmowej.
A ponieważ równie skutecznie realizujemy zawodowe wyzwania, co kreatywnie spędzamy wolny czas, zwykle myślimy o Poznaniu City of Work and City of Play. Poznań Eastern energy, Western style
www.poznan.pl
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020