Poznań i jego atrakcje turystyczne

Poznań i jego atrakcje turystyczne

Artykuły
2012-06-01

Poznań to piękna stolica Wielkopolski, leżąca nad Wartą, w której rodziła się polska państwowość. I choć historia przemawia tu na każdym kroku, nie brak też nowoczesności i technicznej myśli.Poznań zachwyca turystów wspaniałą zabytkową Starówką i wieloma ciekawymi zabytkami. Odwiedzając Poznań, koniecznie zajrzyj na Ostrów Tumski - najstarszą część miasta z okazałą bazyliką archikatedralną od wieków wpisaną w panoramę Poznania, ale też polską historię.
Żywe serce Poznania bije jednak na Rynku - ogromnym placu, pośrodku którego wznosi się monumentalny Ratusz ze słynnymi Koziołkami, które pojawiają się w południe. Przycupnęły przy nim kolorowe domki budnicze - niezwykła i unikatowa ozdoba tutejszego Rynku. Poszczególne pierzeje placu zdobią dodatkowo okazałe kamienice o pięknych fasadach.
W Poznaniu odnajdziesz też zamki, np. Zamek Cesarski, pałace i inne ciekawe gmachy oraz świątynie.
Ale Poznań to nie tylko wspaniała architektura, warto zajrzeć do parków i ośrodków rekreacyjnych. Na czoło wysuwa się tutaj oczywiście Malta - popularny kompleks sportowo-rekreacyjny. Jest to piękne jezioro wraz z niezwykle rozbudowaną infrastrukturą wokół jego brzegów i nowoczesnym torem regatowym poprowadzonym na zbiorniku.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020