Rekreacja w okolicach Poznania

Rekreacja w okolicach Poznania

Artykuły
2012-05-31

Akwen Tropicana w OwińskachOtwarte kąpielisko urządzone w konwencji egzotycznej plaży o powierzchni ponad 1,5 tys. m2 z palmami i trzcinowymi daszkami. Posiada brodzik dla dzieci, pływający pomost, wypożyczalnię sprzętu wodnego, boisko do siatkówki plażowej, barek i lodziarnię. W pobliżu znajduje się parking. Kąpielisko czynne w sezonie letnim (czerwiec-sierpień) w godz. 10:00-21:00.
www.akwenczerwonak.pl
Stanica Akwenmarina
Stanica to nie tylko zatoka dla kajaków, ale i plaża na brzegu Warty. Naturalne wydmowe ukształtowanie terenu zostało przeznaczone na „grajdoły” plażowe. Można tu zagrać w kometkę i siatkówkę plażową lub pojeździć rowerem po ścieżkach. Przygotowano dwa stoiska grillowe, wygodne ławy i stoły oraz zadaszone drewniane wiaty.
www.akwenczerwonak.pl
Suchy Las – Park Wodny „Octopus”
Nowoczesny Park Wodny OCTOPUS. Obok pływalni w obiekcie mieści się bowling, restauracja oraz bogato wyposażone studio konferencyjno-biznesowe. W sąsiedztwie Parku Wodnego usytuowana jest hala sportowo-widowiskowa Gminnego Ośrodka Sportu, która przystosowana jest do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i halową piłkę nożną.
www.octopus.suchylas.pl
Jezioro Lusowskie
Jezioro znajduje się na Obszarze Chronionego Krajobrazu, co sprawia, że woda w nim jest jedną z najczystszych w regionie. Do wypoczynku nad jeziorem zachęca nowoczesna plaża w Lusowie. Ze względu na obfitość gatunków ryb jezioro zostało okrzyknięte także rajem dla wędkarzy. Na terenie nie brakuje także siedlisk ptaków, a wzdłuż północnego brzegu jezioro rozciąga się romantyczna aleja lipowo-topolowa.
www.tarnowo-podgorne.pl/dla-turystow
Park Linowy „Cascader Park” w Kobylnicy
Park linowy to system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach. Wśród nich jest most tyrolski, kładki, zjazdy ukośną liną, przejścia po wiszących kłodach i belkach, pętle, siatki itp. Cascader Park posiada dwie trasy dla dorosłych (łatwiejsza i trudniejsza) oraz trasę dziecięcą. Wszystkie trasy kończą się tzw. „zjazdem tyrolskim”, a jeden z nich mierzy aż 60 metrów.
www.cascaderpark.pl
Swarzędzkie Centrum Rekreacji i Sportu
Kompleks obejmuje trzy pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, halę sportową, krytą pływalnię i sztuczne lodowisko. W pływalni „Wodny Raj” czekają baseny różnej wielkości: sportowy, rekreacyjny ze sztuczną rzeką i kaskadą wodną, brodzik dla dzieci oraz dwie zjeżdżalnie po 90 m długości każda. W obiekcie znajduje się kawiarenka, zespół odnowy biologicznej z salą ćwiczeń kondycyjnych, solarium, pomieszczeniem do masażu oraz sauną, kręgielnia, a zimą lodowisko.
www.scsir.swarzedz.pl
Centrum Tenisowe „Angie” w Puszczykowie
To największe centrum tenisowe w Wielkopolsce. Rozmiary hali pozwalają na rozgrywanie wszystkich profesjonalnych turniejów świata. Centrum dysponuje również siłownią, kabinami cieplnymi, zapleczem hotelowym, restauracją oraz salą konferencyjną. Wspaniałe warunki pozwalają na organizacje w tym miejscu takich rozgrywek, jak mecze o Puchar Davisa.
www.angie.com.pl
Spa_Larnia w Puszczykowie
Miejsce stworzone z myślą o ludziach pragnących odpoczynku i relaksu. Na powierzchni 1000m kryje się: basen wyłożony szklaną mozaiką, z krystaliczną, ozonowaną wodą, przeciwprądem i prysznicem strumieniowym, duża sauna sucha, łaźnia parowa, gabinety kosmetyki pielęgnacyjnej i masażu oraz wiele innych.
www.spalarnia.com.pl
Miejska Trasa Turystyczna Po Prawobrzeżnym Śremie
Spacerowa trasa turystyczna to dwugodzinna sentymentalna wycieczka po prawobrzeżnej części miasta. Szlak przebiega przez 14 miejsc związanych z historią Śremu, które przyczyniły się do jego rozwoju oraz dzisiejszego kształtu. Na trasie zobaczymy m.in. budynek gimnazjum i liceum z ponad 150-letnią tradycją, zespół poklasztorny Franciszkanów, pomnik Dobosza czy Pumpenplatz z latarnią gazową i pomnikiem dziewczynki z zapałkami. Każdy obiekt na szlaku oznaczony jest tablicą informacyjną.
www.srem.pl
Jezioro Grzymisławskie
Jezioro wraz z plażą jest chętnie odwiedzanym miejscem podczas letnich upałów przez mieszkańców Śremu i turystów. Rozbudowana infrastruktura przy plaży miejskiej pozwala na aktywne spędzanie wolnego czasu. Do dyspozycji odpoczywających przygotowano boiska do gry, otwartą siłownię, plac zabaw dla dzieci i letnie ogródki. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajduje się przystań żeglarska. Plaża i przystań są miejscami organizacji wielu imprez rekreacyjnych i sportowych.
www.srem.pl
Promenada Nad Wartą
Trasa spacerowo – rowerowa nad Wartą o długości około 1 km, odnowiona w 2009 roku, przywróciła historię dawnego duktu spacerowego śremian. Przy promenadzie ustawiono dwie ławeczki, na których zasiadają sławni śremianie: Heliodor Święcicki – założyciel i pierwszy rektor UAM w Poznaniu oraz ks. Piotr Wawrzyniak – twórca spółdzielczości bankowej i wielki organicznik. Podczas spaceru promenadą miłośnicy przyrody mijają 12 pomników przyrody: 6 jesionów wyniosłych i 6 olch czarnych, które noszą najpopularniejsze polskie imiona.
www.srem.plAvatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020