Szlaki turystyczne w gminie Zielonki

Szlaki turystyczne w gminie Zielonki

Artykuły
2012-05-25

Gmina Zielonki to idealne miejsce dla rowerzystów oraz piechurów z kijkami i bez - przez teren gminy Zielonki przebiega początkowy etap jednego z najważniejszych polskich szlaków turystycznych – Szlaku Orlich Gniazd, a zamek w Korzkwi to pierwsze od strony Krakowa Orle Gniazdo.Objazdowy czerwony szlak rowerowy gminy Zielonki biegnie obok najciekawszych miejsc w gminie: fortów Bibice i Zielonki, zespołu dworskiego w Garlicy Murowanej, dworu E. Kwiatkowskiego w Owczarach, kościoła i zamku w Korzkwi, kościoła w Zielonkach.Zwolennikom krótkich, mniej wyczerpujących spacerów polecamy: w dolinie Bibiczanki – spacer od parku Leśnego w Witkowicach ulicą Parkową i Spacerową do centrum Bibic; w dolinie Prądnika spacer czerwonym szlakiem rowerowym od terenów rekreacyjnych w Pękowicach wzdłuż malowniczo meandrującego Prądnika; lub z centrum Przybysławic niebieskim szlakiem pieszym do zamku w Korzkwi.

Tekst: Dział promocji gminy Zielonki

www.zielonki.pl
www.ckpir.zielonki.plAvatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020