Kościół  Św. Jacka i Magdaleny w Kroczycach

Kościół Św. Jacka i Magdaleny w Kroczycach

Artykuły
2012-05-22Kroczycki kościół został wybudowany w latach 1893-95 na miejscu wcześniejszej świątyni drewnianej z około 1427 roku.
Kościół w Kroczycach jest bardzo ciekawy, ponieważ w jego wnętrzach znajduje się niesamowity ołtarz główny z brył kalcytowych w kształcie Groty z Lourdes, groty ze stalaktytami.
W kościele zobaczyć też można epitafium Jadwigi Woykowskiej, która zmarła w roku 1643 czy drewniany relikwiarz w kształcie dłoni ludzkiej.
Na uwagę zasługuje też pacyfikał z herbem Lis oraz inicjałami W. Giebułtowskiego - sekretarza królewskiego. Wyposażenie wnętrza reprezentuje styl głównie barokowy. Koło kościoła rośnie 500-letnia lipa - pomnik przyrody.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020