Park Etnograficzny w Wygiełzowie (gmina Babice)

Park Etnograficzny w Wygiełzowie (gmina Babice)

Artykuły
2012-05-11

Szczególne miejsce na mapie rodzinnych atrakcji na obszarze Babic zajmuje Park Etnograficzny w Wygiełzowie.Dzieci i rodziców szczególnie zainteresuje pewnie coroczna gra terenowa, która odbywa się w czerwcu pod nazwą „Tajemnice Zamkowej Wieży”. Główną atrakcją imprezy jest udział w grze terenowej dla zwiedzających na Zamku Lipowiec, której celem jest pokazanie historii zamku poprzez samodzielne jej odkrywanie.
Niemniej ciekawe są warsztaty dla dzieci organizowane przez pracowników skansenu: Papier ręcznie czerpany, Plastyka obrzędowa i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia, Nie święci garnki lepią, Strój krakowski czy W Wojtusiowej izbie intrygują pomysłowością a przede wszystkim łączą rozwijanie zdolności artystycznych u dzieci oraz z niezbędną wiedzę historyczną przekazywaną jednak w bardzo przystępny sposób .
Więcej na stronie: http://www.visit.powiat-chrzanowski.pl/
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112231 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.