Park Etnograficzny w Wygiełzowie (gmina Babice)

Park Etnograficzny w Wygiełzowie (gmina Babice)

Artykuły
2012-05-11

Szczególne miejsce na mapie rodzinnych atrakcji na obszarze Babic zajmuje Park Etnograficzny w Wygiełzowie.Dzieci i rodziców szczególnie zainteresuje pewnie coroczna gra terenowa, która odbywa się w czerwcu pod nazwą „Tajemnice Zamkowej Wieży”. Główną atrakcją imprezy jest udział w grze terenowej dla zwiedzających na Zamku Lipowiec, której celem jest pokazanie historii zamku poprzez samodzielne jej odkrywanie.
Niemniej ciekawe są warsztaty dla dzieci organizowane przez pracowników skansenu: Papier ręcznie czerpany, Plastyka obrzędowa i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia, Nie święci garnki lepią, Strój krakowski czy W Wojtusiowej izbie intrygują pomysłowością a przede wszystkim łączą rozwijanie zdolności artystycznych u dzieci oraz z niezbędną wiedzę historyczną przekazywaną jednak w bardzo przystępny sposób .
Więcej na stronie: http://www.visit.powiat-chrzanowski.pl/
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020