Babice

Babice

Artykuły
2012-05-11

Serdecznie witamy w Gminie Babice, w małopolskich, jurajskich okolicach. Gmina specjalizuje się w turystyce weekendowej, dlatego też zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi do odwiedzenia naszych stron.Położenie gminy Babice na granicy Karpat, Jury Krakowsko - Częstochowskiej oraz Doliny Górnej Wisły stwarza znakomite warunki do odpoczynku ale również do aktywnej turystyki.
Rodziny z dziećmi nie będą narzekać na brak wrażeń. Aby ułatwić poznawanie uroków i atrakcji Gminy Babice wytyczono dla turystów ścieżki dydaktyczne z wielkim bogactwem elementów historycznych, przyrodniczych
i krajobrazowych.
Jedna z wytyczonych ścieżek prowadzi przez: Lipowiec, Grodzisko, Srebrnicę i Bukowicę, bogate w ciekawe elementy przyrodnicze. Inna z kolei przeznaczona jest dla miłośników historii, gdzie mogą zobaczyć: Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, średniowieczny zamek biskupów krakowskich na wzgórzu Lipowiec oraz grodzisko na wzgórzu sąsiadującym z rezerwatem Bukowica.
Dla pasjonatów wędkarstwa i nie tylko – dużą atrakcją jest ośrodek utworzony w Rozkochowie na bazie stawu Ostrówek oraz Starorzecza Wisły.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111425 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.