Imprezy cykliczne w Bałtowie

Imprezy cykliczne w Bałtowie

Artykuły
2012-05-11

Świętokrzyski Piknik Jurajski (czerwiec)Organizatorzy co roku w czerwcu przygotowują mnóstwo atrakcji dla przybywających gości. Podczas imprezy można zobaczyć m.in. artystów teatrów ulicznych, tancerzy irlandzkich i szkockich, średniowiecznych rycerzy dających pokazy gier, zabaw i walk z epoki. Nade wszystko na uwagę zasługują: giełda skał i minerałów oraz prelekcje wybitnych geologów i paleontologów, popularyzujące wiedzę o dinozaurach.
Podczas tegorocznej edycji będzie można m.in. wziąć udział w budowie 5-ciometrowego szałasu pokrytego skórami, spróbować przeciągnąć dwutonowy głaz, posmakować cateringu z okresu paleolitu, poznać wyrób narzędzi kościanych i krzemiennych czy proces powstawania glinianych naczyń.
Tegoroczny piknik odbędzie się w dniach 2-3 czerwca.
Więcej o imprezie na stronie: www.piknikjurajski.pl
Bałtowskie Bezdroża
Jest to impreza off roado’owa dla wszystkich miłośników samochodów terenowych i ekstremalnych wojaży. Uczestnicy muszą pokonać leśne ostępy, rozlewiska, głębokie wąwozy a nawet skaliste zbocza. Na drodze rajdu nawigacyjno – przeprawowego znajdują się liczne odcinki specjalne. Potwierdzeniem umiejętności kierowców jest zdobycie pieczątek rozmieszczonych w miejscach, do których dotarcie jest nie lada wyczynem. Na ekipy, oprócz niespodzianek terenu, czekają też testy krajoznawcze i sprawnościowe o różnym stopniu trudności. Błoto, adrenalina i duże emocje towarzyszom również turystom, którzy mogą przyglądać się popisom rajdowców w specjalnie do tego przygotowanych punktach.
Kolejna edycja wydarzenia, tym razem rodzinna -odbędzie się 30 czerwca 2012 roku. Ponownie na bałtowskie bezdroża rajdowcy wyjadą 12-14 października.
Więcej o imprezie na stronie: www.baltowskiebezdroza.pl
Świętokrzyskie Święto Pszczoły (sierpień)
Świętokrzyskie Święto Pszczoły to niepowtarzalna okazja, by skosztować i poznać walory lecznicze miodów z całej Polski. Imprezie towarzyszy kiermasz produktów pszczelich, degustacja miodów, prezentacja wyrobów artystycznych sprzętu pszczelarskiego, a także wyrobów lokalnych. Nie zabraknie ludowych akcentów muzycznych, które z pewnością będą wyśmienitym tłem do obcowania z jedną z najstarszych polskich tradycji, jaką jest pszczelarstwo. Na zakończenie całego święta odbędzie się niepowtarzalna Biesiada Pszczelarska.
Tegoroczne Świętokrzyskie Święto Pszczoły odbędzie się w dniach 17-19.08.2012.
http://www.pszczoly.ostrowiec.pl/
Pozostałe imprezy:
Bałtowskie manewry kawalerii - 6-9 czerwca 2012 (Kraina Koni)
Bitwa pod Borodino (Napoleon w Bałtowie) -7 czerwca 2012 (Kraina Koni)
Rajd Bałtów – Małyszyn - 22, 23 czerwca 2012 (Kraina Koni)
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118769 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020