Bałtów

Bałtów

Artykuły
2012-05-11

Bałtów to niezwykle malownicza kraina położona 12 kilometrów na północny - wschód od Ostrowca Świętokrzyskiego, w dolinie rzeki Kamiennej, u podnóża Gór Świętokrzyskich.W okresie jurajskim na tym terenie znajdowało się ciepłe morze, a jego brzeg przypominał dzisiejsze wybrzeże Florydy. Po białych plażach wędrowały dinozaury, których szczątki zachowały się do dziś w Bałtowie.Obecnie Bałtów może poszczycić się wspaniałymi walorami przyrodniczymi, licznymi szlakami turystycznymi (rowerowymi i pieszymi) oraz mnóstwem atrakcji. Nie można się tu nudzić, a miejsc godnych odwiedzenia z pewnością wystarczy na kilka dni.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020