Mszczonów sportowo- rekreacyjny

Mszczonów sportowo- rekreacyjny

Artykuły
2012-05-10Lubisz czynnie wypoczywać? Planujesz kilka dni na Mazowszu Zachodnim? Polecamy Mszczonów i jego okolice, gdzie różnorodność atrakcji sportowo – rekreacyjnych zaspokoi potrzeby zarówno rodzin z dziećmi, grupy zorganizowanej bądź indywidualnych turystów.
Weekend z Termami Mszczonów to jedna z propozycji tej gminy na spędzanie czasu wolnego z różnymi formami aktywnego spędzenia czasu dla wszystkich grup wiekowych, przygotowana z myślą zarówno o turystach, jak i mieszkańcach regionu.
Termy Mszczonów to nowoczesny zespół obiektów wykorzystujących źródła termalne, spełniający funkcje wypoczynkowe oraz rekreacyjne. Na terenie Mazowsza jest to jedyny tego rodzaju obiekt, w skład którego wchodzi pięć niecek basenowych:
- dwie połączone ze sobą niecki całoroczne wypełnione wodą termalną o temperaturze 34°C,
- zewnętrzny basen rekreacyjny z wodnymi atrakcjami,
- zewnętrzny basen sportowy o wymiarach 12,5 m x 25 m,
- brodzik dla dzieci.
Woda termalna wykorzystywana w basenach pozyskiwana jest z głębokości 1714 metrów z utworów piaskowcowych kredy dolnej. Mszczonowska woda termalna jest wodą wodorowo-węglanowo-wapniowo-sodową, poprawiającą samopoczucie, obniżającą stres i stabilizującą system nerwowy. Jej właściwości korzystnie wpływają na schorzenia pochodzenia reumatycznego oraz układ kostny.
Oprócz tego na terenie Kompleksu znajduje się: plaża trawiasta z trzema boiskami do plażowej piłki siatkowej oraz placem zabaw dla dzieci, fontanna chłodząca z 24 dyszami wodnymi, dwie sauny, a także zadaszone sztuczne lodowisko - czynne w sezonie zimowym.
To nie koniec! Poza zdrowotnymi kąpielami w basenach z wodą geotermalną na amatorów aktywności fizycznej czekają jeszcze:
- wypożyczalnia rowerów i kijków nordic walking,
- 4 trasy rowerowe o zróżnicowanych długościach – od 4 do 46 km, umożliwiające zapoznanie się z ciekawymi obiektami kulturowymi oraz przyrodniczymi regionu,
- 3 trasy piesze/nordic walking,
- atrakcje dodatkowe tj. grzybobranie, wędkowanie, udział w imprezach kulturalnych i rekreacyjnych m.in. w inscenizacji Bitwy Mszczonowskiej z września 1939 r.,
- kuligi oraz jazda na łyżwach w sezonie zimowym,
- Punkt Informacji Turystycznej, umożliwiający odwiedzającym uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji oraz bezpłatnych przewodników, itd.
Oprócz Term, mszczonowski OSiR dysponuje także halą sportową, wraz z wielofunkcyjnym boiskiem głównym (piłka ręczna, koszykówka, piłka siatkowa, piłka nożna, tenis ziemny), siłownią, małą salą do ćwiczeń korekcyjnych oraz aerobicu, sauną – do odpłatnego korzystania osób prywatnych, zakładów pracy czy stowarzyszeń.
Jeśli zaś chcesz spędzić leniwy czas na świeżym powietrzu – miejscem idealnie do tego stworzonym są tzw. Stawy Św. Anny w okolicy Mszczonowa. Są to przepiękne dwa zbiorniki wodne położone pośród lasów. Większy z dwóch stawów Świętej Anny jest miejscem wodnego wypoczynku z szeroką plażą. Drugi, mniejszy staw to rezerwat przyrody i kąpiel jest w nim całkowicie zabroniona. Ten zbiornik jest oazą wszelkiego ptactwa i ryb. W pobliżu jest także wyznaczone miejsce do rozpalenia ogniska.
Przyjedź po moc wrażeń na weekend we Mszczonowie i poznaj jego sportowo-rekreacyjne oblicze! Z nami nie będziesz się nudził!
Więcej na www.turystycznemazowsze.pl
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020