Jaskinia Miecharska w Wiśle

Artykuły
2012-04-25

Jaskinia Miecharska zlokalizowana jest na stokach Malinowa i jest drugą co do wielkości jaskinią w Beskidach, a zarazem drugą najwiekszą jaskinią niekrasową w Europie. Jaskinia odkryta została całkiem niedawno, bo w 2004 roku.

Łączna długość jaskini to 1801 m, a jej głębokość wynosi 56,3 m. Jaskinia Miecharska charakteryzuje się wyjątkowym bogactwem podziemnych form, takich jak: korytarze, tunele, galerie, studzienki, syfony, kominy, pochylnie, zaciski, progi oraz potężne sale.
Podziemne korytarze i komory kryją potoczki, wodospady, a nawet płytkie jeziorka. W jaskini prowadzone są intensywne badania naukowe, dlatego jest ona zamknięta, ale zwiedzanie jaskini jest możliwe po wcześniejszym porozumieniu się ze Speleoklubem w Bielsku–Białej (KTJ Speleoklub Bielsko–Biała, ul. 1-go Maja 45).
Tekst: UM Wisły
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020