Jaskinia Malinowska w Wiśle

Jaskinia Malinowska w Wiśle

Artykuły
2012-04-25Jaskinia Malinowska znajduje się przy czerwonym szlaku turystycznym z Przełęczy Salmopolskiej do Malinowskiej Skały. Jaskinia Malinowska opisana została po raz pierwszy w roku 1849. Łączna długość korytarzy wynosi około 230 m, a głębokość 22,7 m.
Jaskinia Malinowska jest pochodzenia tektonicznego, ciekawostką jest to, iż powstała bez udziału procesów krasowych, dlatego też nie ma w niej nacieków i innych form krasowych.
Zróżnicowane ułożenie korytarzy sprawia, że jaskinia Malinowska jest niezwykle atrakcyjna dla zwiedzających. Pionowy otwór wejściowy to szczelina o wymiarach 2,5 x 0,6 m i głębokości około 10 m. Dla bezpieczeństwa turystów pionowe odcinki szczeliny zostały zabezpieczone drabinkami.
Jaskinia jest udostępniona dla turystów, należy jednak pamiętać o niezbędnym ekwipunku czyli latarce i stosownym stroju.
Tekst: UM Wisły
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020