Kaskady Rodła w Wiśle

Kaskady Rodła w Wiśle

Artykuły
2012-04-25

Kaskady Rodła podziwiać można w Dolinie Białej Wisełki. Jest to najpiękniejszy zespół progów wodnych na terenie Beskidów. Nazwę Kaskady Rodła nadano 19 września 1987 roku, w 65 rocznicę powstania Związku Polaków w Niemczech.Wysokość wodospadów na Białej Wisełce waha się pomiędzy 0,5 a 5 m, duże jest też nachylenie koryta, wynosi od 8 do 10%.
Kaskady Rodła to niezwykła atrakcja przyrodnicza, tworząca malowniczy widok. Pięknie wyżłobione kotły erozyjne – przegłębienia skalnego koryta rzeki nadają Kaskadom uroku. Zbocza jarów obok wodospadów porastają około 170-letnie pomnikowe świerki i jodły tworząc romantyczną atmosferę wiekowego lasu, gdzie stare drzewa mieszają się z młodymi drzewkami świerka, jodły i buka.
Tekst: UM Wisły
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020