Muzeum Spadochroniarstwa w Wiśle

Muzeum Spadochroniarstwa w Wiśle

Artykuły
2012-04-25

Muzeum Spadochroniarstwa zlokalizowane jest w Centrum Wisły, w obiekcie Agawa (ul. Przylesie 1a). Ekspozycja prezentowana w Muzeum jest unikatowa w skali Polski i Europy i jest największą tego typu prywatną kolekcją w Polsce.W izbie obejrzeć można różne pamiątki związane z polskim spadochroniarstwem cywilnym oraz wojskowym, historia najstarszych eksponatów sięga okresu II Rzeczpospolitej Polskiej. Poza pamiątkami historii polskiego spadochroniarstwa, zobaczyć tu można ekwipunek współczesnych spadochroniarzy.
Ekspozycja prezentuje m.in.: odznaki rozpoznawcze i pamiątkowe, mundury, wyposażenie, dokumenty, zbiory numizmatyczne i filatelistyczne oraz bibliofilskie, jak również pokaźny zbiór zdjęć z okresu II Wojny Światowej.
Od jesieni 2011 roku cyklicznie odbywa się w Wiśle Piknik Spadochroniarski organizowany przy współpracy właścicieli Muzeum i Urzędu Miasta Wisła.
Więcej informacji na stronie internetowej www.wisła.pl.Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020