Wisła atrakcyjna cały rok

Wisła atrakcyjna cały rok

Artykuły
2012-04-25

Wisła to popularna miejscowość turystyczna malowniczo usytuowana w sercu Beskidu Śląskiego. To tu początek bierze królowa polskich rzek, tworząc efektowne źródła i kaskady.Wisła dysponuje ogromną bazą noclegową, infrastrukturą oraz wieloma atrakcjami turystycznymi, dlatego już dziś pretenduje do grona najchętniej odwiedzanych kurortów w Polsce.
Wypoczywający w Wiśle mają do dyspozycji ponad 100 km szlaków turystycznych o różnej skali trudności, zarówno dla turystów pieszych jak i dla rowerzystów górskich.
Zimą Wisła zamienia się w raj dla amatorów białego szaleństwa. Na terenie miasta działa ponad 30 wyciągów narciarskich, 4 z nich oferują narciarzom i snowboardzistom nowoczesne wyciągi kanapowe. Zwolennicy nart śladowych znajdą również fantastyczne warunki, m.in. trasy FIS do narciarstwa biegowego na Kubalonce.
Po aktywnym dniu spędzonym na nartach czy rowerze warto zajrzeć do jednej z wiślańskich karczm, które kuszą regionalnymi przesmakami serwowanymi w góralskim stylu. Żądni wrażeń mogą udać się na kulig saniami lub wozami z pochodniami doliną Białej Wisełki.
W Wiśle znajduje się wiele atrakcji o których niewielu turystów wie, a które warto odwiedzić, np. Muzeum Spadochroniartswa, Jaskinia Malinowska czy Kaskady Rodła.
Wszelkie informacje na temat Miasta Wisły, jego atrakcji turystycznych oraz kalendarium imprez dostępne są na stronie www.wisla.pl
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112229 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.