Zwiedź Trakt Królewsko-Cesarski „siedemnastką”

Zwiedź Trakt Królewsko-Cesarski „siedemnastką”

Artykuły
2012-05-16

Z myślą o EURO 2012 oraz turystach odwiedzających Poznań przez cały rok, linia tramwajowa nr 17 została przystosowana na potrzeby turystów. Jest to pierwsze w Polsce kompleksowe przedsięwzięcie wykorzystujące środki komunikacji publicznej.Oznakowane dla turystów linie komunikacji publicznej funkcjonują w wielu miastach europejskich – m.in. w Paryżu, Berlinie i Lizbonie. Również w Poznaniu dostrzeżono potencjał linii tramwajowej nr 17, której trasa na odcinku od Ronda Śródka do Rynku Jeżyckiego pokrywa się znacznie z osią Traktu Królewsko-Cesarskiego.Dlatego też powstał atrakcyjny produkt turystyczny ułatwiający poruszanie się po mieście. Dzięki temu zwiedzający nie muszą pokonywać na piechotę dużych odległości dzielących poszczególne atrakcje turystyczne miasta.

Turysta podróżujący „siedemnastką” wzdłuż Traktu Królewsko-Cesarskiego:

- zobaczy najwspanialsze poznańskie zabytki- na przystankach "siedemnastki" znajdzie wyposażone w QR-kody mapy z propozycją najciekawszych wycieczek po okolicy

- szybko dotrze do wybranych atrakcji

- wszystko to w cenie zwykłego biletu ZTM

Więcej informacji na: www.poznan.pl/trakt

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym i Zarządem Transportu Miejskiego.

Avatar użytkownika
Trakt Królewsko-Cesarski 205 kilometrów