MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Artykuły
2012-03-14

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej
ul. Lipowa 4
tel. 12/ 263-40-00
mocak@mocak.pl
www.mocak.plMuzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie otwarto w 2011 roku. Głównym zadaniem tej instytucji jest prezentacja polskiej i międzynarodowej sztuki najnowszej.Muzeum znajduje się w sławnych na całym świecie dawnych halach Fabryki Schindlera. Działalność wystawiennicza MOCAK-u skupia się głównie na sztuce dwóch ostatnich dziesięcioleci.

Muzeum posiada prace artystów z całego świata, artyści, których prace wchodzą w skład stałej kolekcji to: AES+F, Tomasz Bajer, Edward Dwurnik, Krištof Kintera, Ragnar Kjartansson, Jarosław Kozłowski, Robert Kuśmirowski, Lars Laumann, Bartek Materka, Maria Stangret, Beat Streuli oraz Krzysztof Wodiczko.

Prócz wystawy stałej prezentowane są wystawy czasowe. W mniejszym budynku B mieści się galeria z czasowymi wystawami indywidualnymi, designu, dźwięku i tekstu. Na terenie Muzeum znajdują się także biblioteka, księgarnia, kawiarnia oraz pracownia konserwatorska sztuki współczesnej.aleksandra nowicka Nowicjusz 0 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020