Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Artykuły gościnne

Zdjęcie Poznaj Nysę
Poznaj Nysę

Wakacje już za pasem, ale Przygoda z Nysą trwa. Dziś przeniesiemy się wspólnie do doliny Nysy Łużyckiej, rzeki która łączy trzy kraje i stanowi zachodnią granicę Polski. To wiedzą wszyscy, ale mało kto wie, że  Nysa Łużycka jest bardzo interesującą i piękną rzeką.

Artykuły gościnne · 2020-08-21 14:02:00
Zdjęcie Zaplanuj już dziś Przygodę z Nysą!
Zaplanuj już dziś Przygodę z Nysą!

Jeśli są wśród Was miłośnicy przyrody, wycieczek pieszych i rowerowych, sportów wodnych czy też kolekcjonerzy pięknych widoków, przyjmijcie zaproszenie i zaplanujcie już dziś Przygodę z Nysą!

Rozpoczynamy cykl artykułów, które wprowadzą Was w niezwykle urocze i atrakcyjne turystycznie okolice Nysy Łużyckiej.  Dzięki sprawnej realizacji kolejnych etapów projektu mieszkańcy terenów przygranicznych oraz turyści zyskali m.in. możliwość korzystania z kilkuset kilometrów nowo wybudowanych tras rowerowych, pieszych i nordic walking.

Artykuły gościnne · 2020-05-27 13:58:42
Zdjęcie Zapraszamy na spacer do pięknego Deli Park
Zapraszamy na spacer do pięknego Deli Park

KOCHANI! Mamy dobrą wiadomość 🙂
Od  soboty tj. 9 maja 2020 roku OTWARTY jest DELI Park część spacerowa
- jest to I etap "odmrożenia"?
Cały czas wszystkich dotyczą obostrzenia, dlatego Deli Park przygotował dla Was specjalne zalecenia by można bezpiecznie korzystać z dostępnych na ten moment atrakcji.

Artykuły gościnne · 2020-05-15 07:53:00
Zdjęcie Spływ Dunajcem dawniej i dziś
Spływ Dunajcem dawniej i dziś

Spływ Dunajcem to 200-letnia tradycja, zapoczątkowana przez flisaków - chłopów, którzy zajmowali się flisem czyli rzecznym transportem ściętego drzewa. To właśnie spław drzewa przyczynił się do powstania największej obecnie atrakcji turystycznej regionu. Pierwsze Spływy Dunajcem odbywały się w Pieninach już w 1831 roku, a ich propagatorem był sam Józef Szalay. Dawniej organizowane były one ze Sromowiec Niżnych i spod Czerwonego Klasztoru, teraz przystań początkowa znajduje się w Sromowcach Kątach, a druga w Sromowcach Niżnych. Pierwsze łodzie były drążone z pnia topoli. Łączono je w dwie, trzy i najbardziej stabilne czwórki. Łodzie takie nazywano dłubankami. Dziś wyrabiane są z drzewa świerkowego i są łączone z pięciu elementów. Ciekawostką jest, że tratwy po każdym spływie są rozmontowywane, ładowane na ciężarówki i przewożone na przystań początkową w celu ponownego ich złożenia. Cały ten proces jest stosunkowo łatwy i szybki.

Artykuły gościnne · 2020-03-04 08:48:04
Zdjęcie Zmienia się jakość parkingów przy Okęciu
Zmienia się jakość parkingów przy Okęciu

Na takie wiadomości czekali od lat podróżni latający z warszawskiego Okęcia. Zmorą lotniska był nie tylko brak możliwości rozwoju spowodowany ograniczeniem przestrzeni, ale także fatalne parkingi, które jedynie odrobinę ułatwiały dotarcie do celu. Teraz się to zmienia.

Artykuły gościnne · 2020-02-04 13:41:38
Zdjęcie 6 mitów na temat latarek
6 mitów na temat latarek

Im więcej lumenów, tym lepiej. Akumulatorowa lepsza niż bateryjna. Liczą się tylko parametry. Obalamy mity na temat latarek. Co powinno się wiedzieć o latarkach ręcznych, czołowych i rowerowych? Z pomocą eksperta z firmy Mactronic rozprawiamy się z sześcioma mitami, aby rzucić światło na istotne kwestie.

Artykuły gościnne · 2020-01-21 14:53:17
Zdjęcie Pieszy na drodze. O czym powinien pamiętać?
Pieszy na drodze. O czym powinien pamiętać?

Bezpieczeństwo pieszych maleje w okresie zimowym. Chodzenie po słabo oświetlonych drogach bez obowiązkowych odblasków lub oświetlenia często kończy się tragicznie.

Artykuły gościnne · 2019-12-13 12:45:13
Zdjęcie Jak przygotować rower na zimę
Jak przygotować rower na zimę

Śnieg, mróz i szybko zapadające ciemności. Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Nie oznacza to jednak, że rower ma się kurzyć w garażu. Po odpowiednim przygotowaniu poradzimy sobie ze wszystkim.

Artykuły gościnne · 2019-12-05 14:34:13
Zdjęcie Co trzeba wiedzieć o czołówkach? Poradnik
Co trzeba wiedzieć o czołówkach? Poradnik

Latarka czołowa to oświetlenie wykorzystywane na wielu wyprawach. Przydaje się na trekkingu, rowerze, podczas wspinaczki i na biwaku. To światło uniwersalne, które musi pracować w każdych warunkach. Oto najważniejsze parametry i funkcje, na które trzeba zwrócić uwagę.

Artykuły gościnne · 2019-11-08 10:36:54
Zdjęcie Jak wybrać buty w góry
Jak wybrać buty w góry

Wybierając się w góry, czy to w ramach jednorazowej wycieczki na dość prosty szlak turystyczny czy  dłuższego wypadu stawiającego na solidny wysiłek i pokonywanie własnych słabości, jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jaki należy wybrać z głową są dedykowane buty w góry. Nie raz ratownicy spotkali się już z turystami pokonującymi szlaki w klapkach, sandałach czy butach sportowych zupełnie nieprzystosowanych do warunków panujących w górach i niejednokrotnie to właśnie ich trzeba ratować, ściągając na dół bez obuwia. Jeśli chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale i czerpać z podróży najwięcej, dobre buty to podstawa. Pojawia się jednak w tym miejscu zasadnicze pytanie – jak wybrać buty w góry? Oto kilka sugestii, które z pewnością ułatwią Ci wybór. 

Artykuły gościnne · 2019-10-21 19:20:38
Zdjęcie Korzystasz z darmowego Wi-Fi na wakacjach? Możesz stracić wszystkie oszczędności!
Korzystasz z darmowego Wi-Fi na wakacjach? Możesz stracić wszystkie oszczędności!

Decydując się na wakacje w Polsce jesteśmy przekonani, że będziemy mogli bez przeszkód korzystać z Internetu w swoich telefonach. Według badania „Mobile Travel Report 2018” przygotowanego przez wyszukiwarkę Kayak prawie połowa Polaków wyjeżdżających na urlop jest podłączona do sieci cały czas, co czwarty sprawdza służbową pocztę, a tylko 1 procent zupełnie odcina się od Internetu!

Artykuły gościnne · 2019-10-21 08:18:57
Ania Piernikarczyk

Witam na naszym blogu turystycznym! Całą rodzinką namiętnie podróżujemy po Polsce, odwiedzamy miejsce znane i te jeszcze nieodkryte. To nas kręci :) Jest nas sześciu - mama, tata, trzy kochane córy i nasz czarny demon czyli nieobliczalna sunia Negra.
Na blogu znajdziesz nasze relacje z wypraw, przewodnik po atrakcjach turystycznych i piękne zdjęcia z urokliwych zakątków naszego kraju, a także moje subiektywne rankingi i `must be` polskiego turysty.
Staram się też pisać o nowych atrakcjach dla każdego i aktualnościach ze świata turystyki.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020