Planując wymarzony urlop za granicą należy zadbać nie tylko o to, by w walizce znalazły się wszystkie potrzebne na wyjazd rzeczy. Warto również odpowiednio się zabezpieczyć, decydując się na ubezpieczenie podróżne. Czym dokładnie jest polisa turystyczna i jakie korzyści przynosi jej posiadanie? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
Z roku na rok rośnie liczba chętnych na skorzystanie z ofert biur podróży. Dzieje się to nie bez przyczyny. Wakacje z biurem podróży są niezwykle komfortowe i przede wszystkim bezpiecznie. Istnieje wiele form podróżowania, a wakacje organizowane przez biuro podróży, jest wyłącznie jedną w wielu. Czy wakacje z biurem podróży są dla każdego?
Jesień to ta pora roku, która według opinii wielu turystów, najpiękniej wygląda w górach. Cała paleta barw, połączona z pięknymi krajobrazami górskimi to prawdziwa “uczta dla naszych oczu”. Niezwykle istotne jest również to, że właśnie teraz możemy odkrywać piękno gór tak, jak najbardziej lubimy. Czyli w spokoju i bez tłumów turystów. Bardzo dobrą propozycją dla każdego, kto kocha góry, na pewno będzie Kotlina Kłodzka. W czym tkwi wyjątkowość tego regionu górskiego?
Na wymarzony jesienny urlop, istotny wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim, najczęściej kierujemy się tam, gdzie ta pora roku wygląda najpiękniej. Z drugiej strony, decydujący wpływ ma “ciekawość świata”, przez co podróżujemy w takie miejsca, w których nie mieliśmy jeszcze okazji przebywać. Niezwykle ważna jest również sama atrakcyjność danych terenów, jak i koszty, które poniesiemy w związku z zaplanowaną przez nas podróżą.
Osoby, które lubią aktywne spędzanie wolnego czasu, coraz częściej decydują się na organizowanie tzw. city breaków po Polsce. Jest to o tyle świetne rozwiązanie, że nasz kraj słynie z pięknych szlaków turystycznych. Pokonanie każdego z nich wiąże się z szeregiem atrakcji, możliwością odwiedzenia nowych miejsc czy posmakowania lokalnej kuchni. Wyjaśniamy, jak zaplanować taką wyprawę, aby zobaczyć jak najwięcej!
Jako Polacy z całą pewnością nie możemy narzekać na brak atrakcji turystycznych. W naszym kraju możemy wybrać się bowiem zarówno w góry, nad morze, na pojezierza, jak i odwiedzić nizinne tereny. Wszystko to sprawia, że każdy miłośnik wędrówek, niezależnie od tego, czy posiada już jakieś doświadczenie, czy dopiero stawia pierwsze kroki, znajdzie coś dla siebie.
Słoneczna pogoda, kwitnąca w każdym zakątku przyroda oraz wysokie temperatury zachęcają do wyprawy na górskie szlaki. Warto jednak pamiętać, że każda podróż zaczyna się od odpowiedniego przygotowania. Co zatem zabrać na wycieczkę, aby zapewnić sobie, a także najbliższym, pełen komfort i bezpieczeństwo?
Polska oferuje mnóstwo atrakcyjnych kierunków, w które co roku wybierają się miłośnicy wszelkich górskich wędrówek. Początkujący i podróżujący z całą rodziną mogą wybrać łatwe trasy, idealne na jednodniowe wyprawy. Doświadczeni turyści mają do dyspozycji trudniejsze szlaki, podczas których można urządzić biwak lub odpocząć w jednym z dobrze przygotowanych schronisk.
Gdzie na Majówkę? To pytanie zadaje sobie niemal każdy w kwietniu. To ten moment w roku, kiedy każdy chce gdzieś wyskoczyć, wyrwać się z miasta i zaznać trochę przygody w terenie. Pandemia odpuściła, więc Polska stoi przed nami otworem. Zaprasza cudna przyroda budząca się do życia o tej porze, ale i inne atrakcje, również te pod dachem.
Przygotowaliśmy kilkanaście ciekawych pomysłów na jednodniowe i weekendowe wycieczki w różnych częściach Polski, które mogą stać się świetnym pomysłem na majowe wypady. Wśród naszych pomysłów znajdziesz też miejscówki rodzinne, idealne dla dzieci. Zapraszam do czytania i już dziś zaplanuj Twoją Majówkę!
Jedliście kiedyś cytrynową zupę rybną z białym winem i jesiotrem marynowanym? Albo trójkąciki z nadzieniem z karpia, sandacza z grzybami? Możecie spróbować tych i innych pyszności na październikowych nowościach kulinarnych podczas Dni Karpia w Dolinie Baryczy!
W czterech restauracjach Doliny Baryczy - Gospodzie 8 Ryb w Rudzie Sułowskiej, Karczmie Górecznik w Antoninie, Starym Młynie w Niesułowicach i Restauracji Lido w Antoninie, możecie skosztować rybnych rozmaitości. Tylko w październiki i tylko w tygodniu. Laureaci Mistrza Karpia zaserwują dania degustacyjne w wybranych przez siebie dniach tygodnia z ryb słodkowodnych pochodzących z malowniczej Doliny Baryczy.
"Okazało się, że z dziećmi można się realizować. Do dziś staramy się tak to wymyślać, żeby wszyscy mieli z wyprawy przyjemność. Inaczej taka wspólna podróż to katastrofa."
Parę lat temu z samego centrum głośnego miasta przenieśliśmy się na wieś, może bardziej przedmieście, ale oficjalnie to jest wieś. Zapytacie: I jak wrażenia? Czy nie żałujecie? Powiem Wam, że to była najlepsza decyzja w moim życiu, ani przez sekundę jej nie żałowałam. Przeciwnie, jestem sobie za nią bardzo wdzięczna. Niby nie duża zmiana, a tak naprawdę kolosalna. Odmieniła nasze życie. Teraz nawet odwiedzać większych miast za bardzo nie chcemy, a nasze córki znacznie bardziej pokochały przyrodę!
Kochani, muszę się Wam pochwalić naszym nowym blogiem podróżniczym. To jest element Polskich Szlaków, ale jednak odrębny twór. Portal tworzymy już 15 lat i stał się nieco skomplikowany. Brakowało nam miejsca, gdzie możemy pokazać wszystkie nasze podróże szybko, łatwo i przyjemnie 🙂
Mam nadzieję, że nasz nowy blog właśnie taki będzie 😉 Jeszcze nie jest w pełni gotowy, ale chcieliśmy Wam już go pokazać. Wkrótce będzie też możliwość komentowania. Zapraszam, rozgośćcie się i czerpcie inspiracje do własnych podróży!