Wpisy na naszym blogu, strona 2

Jura Krakowsko Częstochowska - poznaj najlepsze atrakcje!

Jura Krakowsko Częstochowska to cudny i niezwykle atrakcyjny region turystyczny, rozciągający się w Polsce południowej, od Częstochowy i Mstowa na północy, przez Ogrodzieniec aż po Kraków na południu. To przepiękna kraina o bardzo urozmaiconym krajobrazie, z charakterystycznymi białymi ostańcami. Jest bogata w zabytki architektury, szczególnie zamki i ich ruiny, ale też cenna przyrodniczo i niezwykle atrakcyjna dla rodzinnej rekreacji. 

Zachwyci też miłośników sportów ekstremalnych. Dla mnie Jura jest miejscem szczególnym, sentymentalnym, ponieważ zwiedzam ją od dziecka, najpierw z Rodzicami, później na licznych praktykach podczas studiów, aż w końcu z własną rodziną. Bliska memu sercu, jest dla mnie najlepszym regionem turystycznym w Polsce! Zobacz najlepsze atrakcje Jury i już dziś zaplanuj wizytę w tym regionie podczas Juromanii, która odbywa się w dniach 15-17 września 2023!

26 sierpień 2023 10:42

Czym kierować się przy wyborze obozu młodzieżowego: kierunek, atrakcje czy udogodnienia?

Bycie nastolatkiem to czas, gdy młodzież intensywnie rozwija swoje zainteresowania, zdobywa nowe doświadczenia i kształtuje swoją tożsamość. To także świetny moment na to, aby zdecydować się na samodzielny wyjazd. Jednak wybór odpowiedniej destynacji nie zawsze jest prosty. Co spakować na obóz? Czym zatem kierować się, aby zapewnić swojemu dziecku niezapomniane doświadczenia? Odpowiadamy!

25 sierpień 2023 10:11

Zamek Ogrodzieniec - największa twierdza na Jurze. Informacje praktyczne

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu to prawdziwa perła Jury Krakowsko Częstochowskiej i najbardziej popularna jej atrakcja. Wznosi się w środkowej części Wyżyny, na najwyższym jej wzniesieniu - Górze Janowskiego, która według najnowszych badań ma wysokość 516 m n.p.m. Nie ma drugiego tak spektakularnego zamku na Szlaku Orlich Gniazd, który robiłby większe wrażenie na turystach i przyciągał tak liczne rzesze odwiedzających.

To też największa twierdza na Jurze, sięgająca czasów Kazimierza Wielkiego, czyli początku XIV wieku, a nawet poprzedniego stulecia, kiedy stanęły tu drewniane zabudowania grodu wśród białych, masywnych skał. A skały te wyrosły i ukształtowały się tutaj tak wyjątkowo, że tworzą unikatowe skalne miasto, nazywane Skalnym Miastem Podzamcza. Uwielbiam to miejsce, bo i widoki z niego na zamek są fantastyczne. Nie trzeba wcale jechać do Czech, bo piękny, skalny labirynt czeka w Podzamczu w województwie śląskim. Poznaj informacje praktyczne i ciekawostki na temat Zamku Ogrodzieniec!

24 sierpień 2023 20:16

Lot balonem czyli Baloniada na zamku Ogrodzieniec na Jurze

Lecieliście kiedyś balonem? Nam wreszcie udało się wskoczyć do balona, oderwać od ziemi i podziwiać widoki z góry na własne oczy tak, jak zwykle pokazuje nam to nasz dron Ziemowit! I to na naszej ulubionej Jurze, a dokładniej na Zamku Ogrodzieniec.

Lecieliśmy wraz z innymi balonami, a z dołu patrzyły na nas tłumy. A wszystko dlatego, że w weekend 18-19 sierpnia 2023 roku na Zamku odbywała się Baloniada. Była to druga edycja tego wydarzenia. Niezmiernie się cieszę, że udało nam się w niej uczestniczyć i to z góry. Od dołu warownię w Podzamczu znamy już bardzo dobrze ! Tym sposobem spełniłam swoje marzenie, które w głowie urodziło się dawno temu. Zobacz naszą relację z lotu balonem z Kraków Balloon Team!

21 sierpień 2023 14:20

Co zrobić, gdy padniesz ofiarą kradzieży na wakacjach?

Wyjazd na wakacje kojarzy się przede wszystkim z odpoczynkiem i budowaniem przyjemnych wspomnień. Niestety jednak miejsca pełne turystów bardzo często przyciągają oszustów i złodziei. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić pieniądze, dokumenty lub inne cenne przedmioty. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Przeczytaj, aby być przygotowanym na każdą ewentualność!

16 sierpień 2023 18:02

Człuchów atrakcje. Zamek krzyżacki i inne miejsca, które warto tu zobaczyć

Człuchów to zabytkowe miasto na Pomorzu, leżące w jego południowej części, niedaleko Chojnic ze słynną bramą człuchowską. Warto zwiedzić tu zamek krzyżacki i inne atrakcje oraz ciekawe miejsca w Człuchowie i okolicy. Z racji dużej liczby jezior, ośrodek jest wspaniałym pomysłem na letni wypoczynek. Tym bardziej, że jest otoczony lasami.

Człuchów oferuje wiele atrakcji. Spacerowaliśmy po tym mieście długo, bo choć jest nieduże, ciekawostek jest tutaj sporo. Co cenne, istotnym atutem miasta jest panująca tu cisza i spokój, bo turystów w mieście nie ma zbyt wielu. Tym samym jest to idealne miejsce dla osób lubujących się w spokojnym wypoczynku. A tylko nieco dalej na północny wschód roztaczają się Bory Tucholskie i rozlewa malownicze Jezioro Charzykowskie. Oto najlepsze atrakcje i miejsca, które warto zobaczyć w Człuchowie.

10 sierpień 2023 15:16

Opatija w Chorwacji. Atrakcje, które warto zobaczyć w Opatiji na Istrii

Opatija to perła Istrii. Ten cudowny kurort w Chorwacji to dla mnie najpiękniejsze, a przynajmniej jedno z najpiękniejszych miast na Istrii. Kojarzona jest jako kurort dla bogatych, ale tak naprawdę każdy może się tu odnaleźć i bezpłatnie skorzystać z nieprzeciętnego uroku tego miejsca. Fantastycznego na śródziemnomorski wypoczynek. Po włosku nazwa miasta Opatija brzmi Abbazia i w obu wersjach językowych znaczy tyle, co opactwo i nawiązuje do miejscowego klasztoru benedyktynów.

Uwielbiam miejsca, gdzie zdjęcia robią się same, a każde jest bajkowe i to wcale nie za sprawą złotej godziny czy magicznego zachodu słońca. Choć Opatiję już zwiedzałam w przeszłości, ponownie zwaliła mnie z nóg i zaparła dech w piersi. Po prostu to miasto jest śliczne. I nie mówię tylko o cudnym jego brzegu z turkusową wodą, ale również o bardzo ciekawej architekturze tego ośrodka i zieleni w połączeniu z kolorowym kwieciem. Oto atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć w chorwackiej Opatiji!

10 sierpień 2023 09:42

Castle Combe - magiczna wioska w Anglii

Castle Combe, mimo wielu cudownych miejsc, które widzieliśmy w Anglii w 2013 roku, urzekło nas chyba najbardziej. To taki kamienny, żywy skansen, ze średniowieczną zabudową. Jest to maleńka wioska, uznawana za najpiękniejszą i najbardziej malowniczą wieś Wielkiej Brytanii. Żyje w niej zaledwie 350 osób, większość starszych.

A czemu dziś o tym miejscu? Bo Groznjan na Istrii bardzo mocno skojarzył mi się z tą kamienną wioską. Castle Combe znajduje się w hrabstwie Wiltshire, 145 km na zachód od Londynu, na południowym krańcu wzgórz wapiennych Cotswolds. Koniecznie odwiedź to miejsce, będąc w okolicy!

09 sierpień 2023 12:11

Istria w Chorwacji. Atrakcje, które koniecznie musisz odwiedzić na Istrii

Istria to chorwacki półwysep, leżący w północnej części kraju. To najłatwiej i najszybciej dostępny fragment Chorwacji dla Polaków. Szczególnie dla tych, którzy podróżują samochodem, nie samolotem. Przez wielu uważany też za najpiękniejszy region całej Chorwacji. Zielony i malowniczy. My sprawdziliśmy to, zwiedzając Istrię rodzinnie, własnym samochodem.

To, co na Istrii urzeka najbardziej, to cudne, nadmorskie miasteczka, pięknie osadzone na kamienistym wybrzeżu, oblewanym lazurowym Adriatykiem. Często kryją nie tylko fantastyczną zabudowę, ale i piękne plaże. Tych piaszczystych próżno szukać, ale kamienne też mają niezaprzeczalny urok. Również interior półwyspu Istria potrafi zachwycić i warto się o tym przekonać. Miasteczka na wzgórzach to swoiste twierdze z murami. Z każdej perspektywy prezentują się wybornie. Pokażemy Ci najpiękniejsze miejsca całej Istrii. Zobacz atrakcje, które warto zobaczyć na półwyspie!

08 sierpień 2023 19:39

Słoneczna Kreta. Atrakcje, które warto zobaczyć na Krecie w Grecji

W taki dzień jak dzisiaj, kiedy za oknem pada i jest szaro, najlepiej pomyśleć o miejscu, w którym słońca niemal nigdy nie brakuje! Taka właśnie jest Kreta - największa grecka wyspa. Atrakcji tu bez liku, a tymi najpiękniejszymi są cudowne plaże, niczym z bajki! Hitem dla nas była Laguna Balos - przez wielu uważane za najpiękniejsze miejsce na Krecie i zarazem jedną z najpiękniejszych plaż na świecie! Wyjątkowa była również plaża Elafonisi z różowym piaskiem czy urocze miasteczko Rethimno.

Po naszych wymarzonych wakacjach w Grecji, które miały miejsce rok temu, przedstawiamy atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć na Krecie!

07 sierpień 2023 11:09

Najlepsze chwile w historii BMX - Nieprawdopodobne wyczyny i rekordy!

W wyborze roweru należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Czy chcesz skakać po pionowych rampach? Kusi cię wykonywanie trików i chcesz się poruszać po specjalnych torach? W takim razie potrzebne będą różne przydatne akcesoria dla bezpieczeństwa, ale też rower BMX. Ich prosta konstrukcja sprawia, że są niezastąpione w sporcie.

 

02 sierpień 2023 17:41

Tarnów - najlepsze zabytki i atrakcje w mieście!

Tarnów okrzyknięty Perłą Renesansu to przepiękne, zabytkowe miasto w województwie małopolskim, leżące 80 km na wschód od Krakowa. Ulokowało się pomiędzy Bochnią i Dębicą, nad rzeką Białą i Dunajcem. Jest łatwo dostępne, bo leży pomiędzy autostradą A4 i drogą nr 94. Tarnów to polski biegun ciepła, warto więc tu przyjechać, by zaznać pięknej pogody i pooglądać cudne, zadbane budowle architektoniczne! 

Właśnie poza Krakowem to tutaj ulokowało się najwięcej zabytków w całej Polsce południowej. Nie tylko renesansowe, ale to one głównie stanowią o niezaprzeczalnym uroku tarnowskiego Starego Miasta, któremu oprzeć się po prostu nie da! To urocze miasto ma też bardzo długą i bogatą historię, przeplataną wątkami i mniejszościami wielu europejskich narodów. Zobacz atrakcje, które warto zwiedzić w Tarnowie!

28 lipiec 2023 11:10
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023
Pobierz naszą aplikację