Błędne Skały

Anna Piernikarczyk
Dodano: 2019-05-14 , Zaktualizowano: 2020-03-06

Skalny labirynt

Błędne Skały w Górach Stołowych to przepiękny i niepowtarzalny zakątek Parku Narodowego Gór Stołowych, który koniecznie trzeba odwiedzić będąc w tej części Sudetów. Ze względu na wyjątkowość i unikalność tego miejsca, w 1957 roku utworzono tu rezerwat przyrody. Błędne Skały to swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.) wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Wiele skał zostało tu nazwanych np. "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel" czy "Wielka Sala". Odnajdziesz tu również punkt widokowy z platformą o nazwie "Skalne Czasze". Podziwiać tu możesz Szczeliniec Wielki i Mały, a także widok na czeską stronę.Trasa turystyczna

Powstałe bloki skalne Błędnych Skał tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Miejscami trzeba dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów, także trzeba się przeciskać :) Przejście całego labiryntu zajmuje około 40 minut.

Błędne Skały w Górach Stołowych

Polecam gorąco Błędne Skały jako jedną z najlepszych atrakcji Gór Stołowych, obok Wielkiego Szczelińca!  Jako, że jest to park narodowy, należy wykupić bilet przed wejściem na teren Błędnych Skał, wjazd na parking również jest płatny.

Dojazd do Błędnych Skał

Aby dojść do tego wspaniałego miejsca należy podążać z Kudowy czerwonym Głównym Szlakiem Sudeckim (około 2,5 h) lub jechać trasą w kierunku KarłowaDrogą stu zakrętów. Wjazd na parking górny odbywa się wahadłowo, na dole znajduje się szczegółowy grafik.

Błędne Skały


Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020