Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Podlasie
Imprezy
imprezy
Normalna
Podlaskie
2019-10-26
2020-01-28 13:46

Biesiada Miodowa - Narwiański Park Narodowy
Kurowo 10, Kobylin Borzymy

53°6'17" N, 22°47'44" E

Biesiada Miodowa w Kurowie nad Narwią to najsłodsza impreza w regionie. Odbywa się co roku w ostatni weekend sierpnia na terenie parku przy zabytkowym dworku w Kurowie, będącym siedzibą Narwiańskiego Parku Narodowego. Podlascy pszczelarze oferują najlepsze miody z najczystszego regionu Polski. Można zaopatrzyć się w najróżniejsze miody od bardziej popularnych jak wielokwiatowy, lipowy, rzepakowy, poprzez rzadziej spotykane np. koniczynowy czy wrzosowy, aż po miody pitne. Można kupić słoik miodu albo plaster miodu. Są też inne produkty pszczele.Dostępne są również inne regionalne przysmaki - pieczywo, sery, wędliny i oczywiście narwiańskie ogórki i kapusta. Podczas biesiady odbywają się degustacje różnych rodzajów miodów i konkurs na najsmaczniejszy miód. Dodatkową atrakcją imprezy są wycieczki z przewodnikiem po Narwiańskim Parku Narodowym.Konkurencyjna Biesiada Miodowa odbywa się tydzień wcześniej w Tykocinie z tą tylko różnicą, że otoczeniem nie jest dzika przyroda, ale zabytkowe miasteczko.

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70623 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020