Biedrusko palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Biedrusko

(4.1 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Biedrusko to niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim, leżąca nad Wartą, około 5 km na północ od Poznania, koło Murowanej Gośliny.

Przez Biedrusko przebiega most na Warcie, jedyny w tej okollicy, dlatego miejscowość ma duże znaczenie w komunikacji regionalnej. Przez Biedrusko też wiedzie rowerowy szlak Pierścień Poznański.

Biedrusko palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Biedrusko palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Garnizon w Biedrusku

Na początku XX wieku Biedrusko należało do armii pruskiej, a po odzyskaniu niepodległości przeszło w ręce Wojska Polskiego. Garnizon w Biedrusku jest największym w okolicach, niegdyś tą miejscowość zamieszkiwali tylko wojskowi, a otacza ją spory poligon.

Od 2000 roku ilość wojska jest tu redukowana i wiele się tutaj zmieniło, koszary częściowo zlikwidowano i oddano w ręce prywatne, po czym zostały odremontowane i przygotowane na cele mieszkalne. Do dziś na skraju wsi istnieje zaniedbany cmentarz wojskowy.

Biedruska palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Biedruska palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Zabytki w Biedrusku

- Pałac w Biedrusku - budowla z 1877 roku, którą otacza piękny park krajobrazowy w stylu angielskim

- Wieża ciśnień w Biedrusku - zabytkowa wieża ciśnieniowa z zegarem pochodząca z XIX wieku

Biedrusko palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Biedrusko palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Biedrusko palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


- Koszary z XIX wieku

Mapa Biedruska z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Biedrusku. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Biedrusko noclegi

Biedrusko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Biedrusku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Biedrusko palac , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Biedrusko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
52°32'29N, 16°56'41E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021