Białostocki Teatr Lalek, Joanna

Białostocki Teatr Lalek

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Białostocki Teatr Lalek (BTL) jest jednym z najstarszych i najlepszych polskich teatrów lalkowych. Mieści się w Białymstoku przy ul. Kalinowskiego w pobliżu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Teatr działa oficjalnie i nieprzerwanie od 1953 roku, ale początki białostockiej sceny lalkowej sięgają 1937 roku. Pierwszym dyrektorem był Piotr Sawicki. Teatr współpracuje z Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku warszawskiej Akademii Teatralnej.

W repertuarze Białostockiego Teatru Lalek znajdują się przedstawienia dla widzów ze wszystkich grup wiekowych od najmłodszych do tych całkiem dużych. Aktorzy BTL wykorzystują różne techniki lalkowe. Nieobce są im kukła, pacynka, jawajka, marionetka, a także elementy teatru wizualnego, teatru przedmiotu, teatru maski i teatru aktorskiego. Ciekawą inicjatywą cieszącą się dużym zainteresowaniem jest comiesięczne bezpłatne czytanie tekstów sztuk lalkowych dla dzieci przez aktorów BTL. Istnieje też możliwość zwiedzenia Piwnicy Lalek.Piwnica Lalek

Piwnica Lalek to teatralny magazyn zawierający kilkaset lalek, masek, kostiumów i innych rekwizytów. Wszystkie te przedmioty odeszły już na zasłużoną teatralną emeryturę, bo nawet najlepsze przedstawienie nie może być grane w nieskończoność.

W 2008 roku Piwnicę Lalek otwarto dla zwiedzających. Dzięki temu lalki znów mogą cieszyć oczy widzów. W długim pomieszczeniu można spotkać postacie bardzo małe i bardzo duże, lekkie i ciężkie, sympatyczne i straszne, a także całe fragmenty dekoracji. Zdarza się, że ktoś rozpozna bohaterów spektaklu zapamiętanego z dzieciństwa. Eksponaty wykonane są z drewna, gąbki, styropianu, plastiku, tkaniny i folii. Najstarsze pochodzą z lat 60. XX wieku.Białostocki Teatr Lalek
ul. Kalinowskiego 1, Białystok
www.btl.bialystok.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–12:00
  • środa: 08:00–12:00
  • czwartek: 08:00–12:00, 15:30–19:00
  • piątek: 08:00–12:00, 15:30–19:00
  • sobota: 15:30–19:00
  • niedziela: 14:00–17:00

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022