Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Bendoszka Wielka w Beskidzie Żywieckim

Bendoszka Wielka w Beskidzie Żywieckim

Bendoszka Wielka w Beskidzie Żywieckim to charakterystyczny szczyt położony na wysokości 1144 m n.p.m. Z daleka widoczny jest tu Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej wysoki na 23,5 metra. Bendoszka znajduje się w grzbiecie Wielkiej Raczy i jest jednym z większych w tej grupie. Wierzchołek szczytu nie jest zalesiony, znajduje się na nim ogromna hala, dlatego jest doskonałym punktem widokowym. Z wierzchołka podziwiać możemy piękną panoramę na pasmo Baraniej GórySkrzyczneBeskidzie Śląskim, Magurkę WilkowickąBeskidzie Małym, PilskoRomankę w Beskidzie Żywieckim czy grzbiet Małej Fatry. U podnóża góry na Przełęczy Przegibek znajduje się znane i bardzo lubiane przez turystów schronisko PTTK na Przegibku.Rycerka Górna noclegi

Rycerka Górna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020