Bendoszka Wielka w Beskidzie Żywieckim, Roman Świątkowski

Bendoszka Wielka w Beskidzie Żywieckim

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bendoszka Wielka w Beskidzie Żywieckim to charakterystyczny szczyt położony na wysokości 1144 m n.p.m. Z daleka widoczny jest tu Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej wysoki na 23,5 metra. Bendoszka znajduje się w grzbiecie Wielkiej Raczy i jest jednym z większych w tej grupie. Wierzchołek szczytu nie jest zalesiony, znajduje się na nim ogromna hala, dlatego jest doskonałym punktem widokowym. Z wierzchołka podziwiać możemy piękną panoramę na pasmo Baraniej GórySkrzyczneBeskidzie Śląskim, Magurkę WilkowickąBeskidzie Małym, PilskoRomankę w Beskidzie Żywieckim czy grzbiet Małej Fatry. U podnóża góry na Przełęczy Przegibek znajduje się znane i bardzo lubiane przez turystów schronisko PTTK na Przegibku.

Rycerka Górna noclegi

Rycerka Górna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022