Bendoszka Wielka w Beskidzie Żywieckim, Roman Świątkowski

Bendoszka Wielka w Beskidzie Żywieckim

(5 głosów: 1)

Bendoszka Wielka w Beskidzie Żywieckim to charakterystyczny szczyt położony na wysokości 1144 m n.p.m. Z daleka widoczny jest tu Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej wysoki na 23,5 metra. Bendoszka znajduje się w grzbiecie Wielkiej Raczy i jest jednym z większych w tej grupie. Wierzchołek szczytu nie jest zalesiony, znajduje się na nim ogromna hala, dlatego jest doskonałym punktem widokowym. Z wierzchołka podziwiać możemy piękną panoramę na pasmo Baraniej GórySkrzyczneBeskidzie Śląskim, Magurkę WilkowickąBeskidzie Małym, PilskoRomankę w Beskidzie Żywieckim czy grzbiet Małej Fatry. U podnóża góry na Przełęczy Przegibek znajduje się znane i bardzo lubiane przez turystów schronisko PTTK na Przegibku.Rycerka Górna noclegi

Rycerka Górna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°25'40N, 19°2'39E
13 maj 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację