Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, Magdalena

Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie

(4.3 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie mieści się na Wesołej przy ulicy Kopernika 26. Nie jest tak starym kościołem jak inne cenne kościoły Krakowa, jest jednak jednym z najwybitniejszych dzieł sztuki sakralnej z początku XX wieku, z lat 1909-12), kiedy panowały tendencje modernistyczne Młodej Polski.

Świątynia została zbudowana według projektu Franciszka Mączyńskiego, który jest również autorem projektu ołtarza głównego. W 1960 roku papież Jan XXIII nadał kościołowi tytuł Bazyliki Mniejszej, a od 1966 roku wpisana jest do rejestru zabytków.Na wysokiej wieży kościelnej o wysokości 68 m, ponad wejściem, znajdują się rzeźby Ksawerego Dunikowskiego. Wewnątrz kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa zobaczymy bogate zdobnictwo składające się z fryzów, polichromii i mozaik, a także witraży. Świątynia została wybudowana staraniem jezuitów i jest narodowym ośrodkiem kultu najświętszego serca pana Jezusa.

Kościół znajduje się na trasie małopolskiej Drogi św. Jakuba, która wiedzie z Sandomierza do Tyńca.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Kopernika 26, Kraków

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022