Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, Magdalena

Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie

(4.3 głosów: 10)

Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie mieści się na Wesołej przy ulicy Kopernika 26. Nie jest tak starym kościołem jak inne cenne kościoły Krakowa, jest jednak jednym z najwybitniejszych dzieł sztuki sakralnej z początku XX wieku, z lat 1909-12), kiedy panowały tendencje modernistyczne Młodej Polski.Świątynia została zbudowana według projektu Franciszka Mączyńskiego, który jest również autorem projektu ołtarza głównego. W 1960 roku papież Jan XXIII nadał kościołowi tytuł Bazyliki Mniejszej, a od 1966 roku wpisana jest do rejestru zabytków.

Na wysokiej wieży kościelnej o wysokości 68 m, ponad wejściem, znajdują się rzeźby Ksawerego Dunikowskiego. Wewnątrz kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa zobaczymy bogate zdobnictwo składające się z fryzów, polichromii i mozaik, a także witraży. Świątynia została wybudowana staraniem jezuitów i jest narodowym ośrodkiem kultu najświętszego serca pana Jezusa.Kościół znajduje się na trasie małopolskiej Drogi św. Jakuba, która wiedzie z Sandomierza do Tyńca.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Kopernika 26, KrakówKraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły bazyliki
50°3'43N, 19°56'56E
09 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację