Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie

Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie

Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie mieści się na Wesołej przy ulicy Kopernika 26. Nie jest tak starym kościołem jak inne cenne kościoły Krakowa, jest jednak jednym z najwybitniejszych dzieł sztuki sakralnej z początku XX wieku, z lat 1909-12), kiedy panowały tendencje modernistyczne Młodej Polski.Świątynia została zbudowana według projektu Franciszka Mączyńskiego, który jest również autorem projektu ołtarza głównego. W 1960 roku papież Jan XXIII nadał kościołowi tytuł Bazyliki Mniejszej, a od 1966 roku wpisana jest do rejestru zabytków.Na wysokiej wieży kościelnej o wysokości 68 m, ponad wejściem, znajdują się rzeźby Ksawerego Dunikowskiego. Wewnątrz kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa zobaczymy bogate zdobnictwo składające się z fryzów, polichromii i mozaik, a także witraży. Świątynia została wybudowana staraniem jezuitów i jest narodowym ośrodkiem kultu najświętszego serca pana Jezusa.

Kościół znajduje się na trasie małopolskiej Drogi św. Jakuba, która wiedzie z Sandomierza do Tyńca.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Kopernika 26, KrakówKraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z gory dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71526 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1116756 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka
Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020