Baszta w Niemczy, mokunka

Baszta w Niemczy

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Baszta miejska w Niemczy to fragment stanowiący niegdyś całość z nieistniejącą już Bramą Górną miasteczka. Baszta była niegdyś pomieszczeniem, w którym ówcześni strażnicy miejscy mieli swe pomieszczenia. Owa baszta była połączona z murami obronnymi schodami oraz podobno podziemnym przejściem. Baszta ma jeden bok zaokrąglony, drugi zaś prostokątny.

Tuż przed basztą i zewnętrznym pierścieniem murów znajdowała się fosa. W pierwszej połowie XIX wieku rozebrano część murów przylegających do baszty, za to w latach 30. XX wieku, baszta służyła jako miejskie więzienie. Wtedy też nieco ją rozbudowano.Późniejsze koleje losu to umieszczenie w baszcie Schroniska Młodzieżowego, a poźniej Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziś niestety brama zieje pustką. Można ją zobaczyć z zewnątrz, ostrożnie stąpając po kamiennych, rozsypujących się dosłownie schodach. Prowadzą one na resztki murów, które akurat w tym miejscu, przy baszcie, słabo się zachowały. Wielka szkoda, że taki zabytek obecnie niszczeje! W Niemczy można też zobaczyć Bramę Dolną na ul. Piastowskiej.

Baszta miejska
ul. Bolesława Chrobrego, Niemcza

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022