Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Gdańsk
Inne budowle
baszty
Normalna
Pomorskie
2016-11-05
2020-01-28 13:46
54°21'12" N, 18°39'29" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Baszta Łabędź w Gdańsku pochodzi z XV wieku. Znajduje się przy Pobrzeżu Rybackim, nad Motławą. Wzniesiono ją na miejscu dawnej pokrzyżackiej Baszty Rybackiej.W 1454 roku zbuntowani gdańszczanie zniszczyli bowiem większość krzyżackich obiektów militarnych, w tym również Basztę Rybacką. Baszta Łabędź przypomina kształtem swoją poprzedniczkę, choć obecny wygląd wieży pochodzi z XVI wieku, kiedy dokonano jej przebudowy.

Po II wojnie światowej, a dokładniej w 1967 roku Basztę Łabędzią w Gdańsku odrestaurowano. Obecnie mieści się w niej siedziba Polskiego Klubu Morskiego.

Baszta Łabędź
Rybackie Pobrzeże, Gdańsk
 Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020