Baszta Jacek w Gdańsku

Baszta Jacek w Gdańsku
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Baszta Jacek w Gdańsku to charakterystyczny element Starego Miasta Gdańska. Ta zabytkowa baszta pochodzi z około 1400 roku i znajduje się przy ulicy Pańskiej, w pobliżu Podwala Staromiejskiego, w ciągu średniowiecznych fortyfikacji Gdańska. Baszta pełniła funkcje obronne. Baszta Jacek to najwyższa ze średniowiecznych baszt tego miasta, zbudowana z cegły, na planie ośmioboku, z ośmioma kondygnacjami. Na każdej z nich znajdowały się stanowiska strzelnicze. Co do wymiarów gdańskiej Baszty Jacek, to wysokość wieży wynosi 36 m, zaś mury mają grubość 2,5 m w przyziemiu do 1,2 m w górnych partiach. Nazwę swą baszta otrzymała po wojnie a zawdzięcza ją Św. Jackowi Odrowążowi, który przysłużył się sprowadzeniu do Gdańska zakonu dominikanów.

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: Zamknięte

Baszta Jacek
ul. Pańska, GdańskNoclegi w Gdańsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 28)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024