Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Baszta Jacek w Gdańsku, Marcin_Henioo

Baszta Jacek w Gdańsku

(4 głosów: 27)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Baszta Jacek w Gdańsku to zabytkowa baszta pochodząca z około 1400 roku, znajdująca się przy ulicy Pańskiej, w pobliżu Podwala Staromiejskiego, w ciągu średniowiecznych fortyfikacji Gdańska. Baszta pełniła funkcje obronne.Jest to najwyższa ze średniowiecznych baszt tego miasta, zbudowana z cegły, na planie ośmioboku, z ośmioma kondygnacjami. Na każdej z nich znajdowały się stanowiska strzelnicze.

Co do wymiarów, to wysokość wieży wynosi 36 m, zaś mury mają grubość 2,5 m w przyziemiu do 1,2 m w górnych partiach. Nazwę swą baszta otrzymała po wojnie a zawdzięcza ją Św. Jackowi Odrowążowi, który przysłużył się sprowadzeniu do Gdańska zakonu dominikanów.Baszta Jacek
ul. Pańska, Gdańsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: Zamknięte

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Fortyfikacje
Normalna
baszty
54°21'10N, 18°39'4E
07 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację