Bałtowski Kompleks Turystyczny

Anna Piernikarczyk
Dodano: 2019-09-04 , Zaktualizowano: 2020-01-28

Bałtowski Kompleks Turystyczny to miejsce, które potrafi oczarować każdego, od najmłodszego, po najstarszego turystę. Przekraczając "próg" Parku poczujesz się jak w filmie, bowiem miejsce to powstało w stylu amerykańskich obiektów rekreacyjnych. Atrakcji jest tutaj tak mnóstwo, że nie zdołasz poznać ich wszystkich w jeden dzień i dobrze się składa, bo można tu również skorzystać z ciekawej oferty noclegowej.JuraPark Bałtów

Jako pierwszy powstał JuraPark Bałtów po tym, jak odkryto tu tropy jurajskich dinozaurów, m.in. potężnego allozaura. Miało to miejsce w 2004 roku i od razu JuraPark stał się popularną atrakcją regionu. Rekonstrukcje dinozaurów odzwierciedlają ich autentyczny wygląd i naturalną wielkość, a dodatkowo cenne informacje znalazły się na tablicach informacyjnych. To wszystko sprawiło, że miejsce przypadło do gustu turystom. Obok świętokrzyskich dinozaurów stanęli też ich kuzyni z całego świata. 

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Dodatkowo zwiedzić tu można Muzeum i zabawić się na placu zabaw. JuraPark znajduje się przy wejściu na teren Kompleksu i można wykupić na jego teren samodzielny bilet.

Zwierzyniec Bałtowski

To jedna z najciekawszych atrakcji Kompleksu, szczególnie Zwierzyniec Górny, który zwiedza się z pokładu amerykańskiego schoolbusa. Poczujesz się tutaj jak na prawdziwym, afrykańskim Safari, choć spotkasz nieco inne gatunki zwierząt :) Oczywiście nie ma lwów, za to są żubry, bydło szkockie, bydło Zebu, jak tybetański, owce kameruńskie, owce Quessant, kozy afrykańskie,  jelenie Sika, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau i inne ciekawe gatunki z Polski oraz całego świata. To niesamowita przygoda, a wrócić do centrum kompleksu można ponownie schoolbusem lub wyciągiem Szwajcarii Bałtowskiej. Na dole czeka na nas Zwierzyniec dolny, po którym poruszamy się pieszo, wśród kózek, pawi, małpek i innych zwierzątek atrakcyjnych dla milusińskich.

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Polska w Miniaturze

Polska w miniaturze to najnowsza atrakcja Bałtowa, to park miniatur uformowany na kształt Polski z zaznaczonymi głównymi rzekami i jeziorami, wśród których stanęły mniej więcej tak jak w rzeczywistości miniatury zamków i pałaców. Jest ich 48 i stanowią najciekawsze zabytki polskiej architektury, powstałe na przestrzeni ostatnich 500 lat! Dostać się tutaj można pieszo, wyciągiem lub schoolbusem, po zwiedzeniu Zwierzyńca.

Sabatówka

Najbardziej unikatowa atrakcja Kompleksu, szczególnie atrakcyjna dla dzieci. To świat wiedźm, czarownic i białej magii. Na pewno spotka Cię tu coś ciekawego i niesamowitego.

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Rekreacja

Ponadto Bałtowski Kompleks Turystyczny oferuje świetną zabawę dla małych i dużych, czeka tu plac zabaw, strefa wodnych atrakcji, dmuchańce, karuzele, kino 5D, Oceanarium Prehistoryczne, kraina koni czy kajaki.

Bałtowski Kompleks Turystyczny
ul. Bałtów 8a, Bałtów
tel. 41/ 310-10-13, 533-979-221
https://juraparkbaltow.pl

Bałtowski Kompleks Turystyczny


Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020