Dlaczego warto jechać w Karkonosze?

Mimo że Tatry i Zakopane są jednym z popularniejszych kierunków wybieranych podczas jesienno-zimowego urlopu, nie oznacza to wcale, że rezerwując nocleg, nie należy brać pod uwagę także innych polskich gór. Te osoby, które w górach szukają nie tylko szczytów i tras wspinaczkowych, lecz także innych atrakcji, jak wodospady oraz zamki, powinny udać się w Karkonosze.Co jest najważniejsze przed wyjazdem w góry? Wybór wygodnego noclegu i sprawdzenie atrakcji, jakie czekają w miejscu pobytu. Na szczęście zarówno hoteli, jak i okazji do świetnej zabawy dla całej rodziny nie brakuje w Karpaczu i Jeleniej Górze, czyli dwóch najważniejszych miastach w rejonie Karkonoszy.

Karpacz – w Kościele bez jednego gwoździa oraz wśród zabawek dla dorosłych i dzieci

Podczas noclegu w Karpaczu nie można odmówić sobie wizyty w nietypowej świątyni. Kościół zbudowano w całości z drewna, a do połączenia desek i drewnianych elementów nie użyto gwoździ. Postawiony w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku Kościół Wang, przeniesiony do Polski w 1842 roku, stoi do dzisiaj i są w nim odprawiane nabożeństwa.

Atrakcją, która z pewnością zainteresuje najmłodszych, jest natomiast Miejskie Muzeum Zabawek – znajdują się w nim lalki z całego świata. Starsi i młodsi mogą też wybrać się do Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego. Każdy turysta ciekawy tego, jak wyglądały gry wideo czterdzieści lat temu, musi iść do jedynego takiego w Polsce Muzeum Konsol Gier Wideo, mieszczącego się w tym samym budynku co kraina Lego – przy ul. Mickiewicza 11. Do dyspozycji zwiedzających oprócz eksponatów jest też 12 stanowisk do gry.Bardzo dziki wodospad i górska królewna, która znika we mgle

Wodospad Kamieńczyka zna wielu, kto jednak słyszał o Dzikim Wodospadzie w Karpaczu? Stanowi on zaporę wodną na rzece Łomnicy. Oprócz tego, że zabezpiecza przed powodziami, prezentuje się zjawiskowo przez cały rok. Z tego miejsca można również wygodnie dostać się na najwyższą górę w Karkonoszach, czyli Śnieżkę, ponieważ wodospad znajduje się niedaleko dolnej stacji kolei linowej na Kopę.

Ze szczytu w dobrych warunkach pogodowych widać górską panoramę, a niekiedy nawet ognie św. Elma (niewielkie wyładowania elektryczne na krawędziach gór). Niestety zimą Śnieżka często lubi chować się we mgle i tym samym pozbawia widoczności z punktów obserwacyjnych.

W mieście z Neptunem

Karpacz i Jelenią Górę dzieli zaledwie pół godziny jazdy samochodem. Jeżeli ktoś odczuwa niedosyt atrakcji, czekają również w tym mieście, nazywanym „Perłą Karkonoszy”. Czym 900-letnia Jelenia Góra kusi turystów? Jedną ze zdrowszych atrakcji jest Uzdrowisko Cieplice z wodami termalnymi o najwyższej zawartości krzemionki w Polsce, która pozytywnie wpływa na kości, skórę i włosy.

Być może to właśnie obecność wód przyczyniła się do postawienia fontanny Neptuna na jeleniogórskim zabytkowym Starym Mieście. Warto wybrać się tam na spacer, żeby zobaczyć piękny ratusz i kamieniczki, do których można szybko dotrzeć z hotelu Mercure.

Jelenia Góra zachwyca nie tylko architekturą i widokami na górskie szczyty, ale także przyrodą, którą można podziwiać w stuletnim Parku Norweskim i Muzeum Przyrodniczym. Pobyt w mieście warto zakończyć wizytą na malowniczym Zamku Chojnik w Sobieszowie, oddalonym o dwadzieścia minut drogi. Jego historia sięga 1355 roku, a zamek odwiedził nawet Jan Paweł II.

Już dziś zarezerwuj komfortowy nocleg w Karpaczu lub Jeleniej Górze i ciesz się razem z AccorHotels wypoczynkiem we wspaniałych Karkonoszach.

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: