Dlaczego warto używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczki soniczne od dłuższego czasu cieszą się sporym zainteresowaniem konsumentów i coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Warto pomyśleć o inwestycji w ten sprzęt, bo ma on wiele zalet i już po krótkim czasie użytkowania można zauważyć zmiany w postaci bielszych zębów i ładniejszego uśmiechu.Jak działa szczoteczka soniczna?

W ciągu minuty szczoteczka soniczna, w zależności od wybranego modelu, wykonuje do kilkudziesięciu tysięcy obrotów, dlatego też jej działanie jest skuteczne. Sprzęt emituje fale dźwiękowe, a w konsekwencji włókna główki są wprawiane w drganie. Z uwagi na to, że emitowane fale mają większy zasięg, sięgają poza włosie końcówki, więc wprawiają w ruch cząsteczki śliny połączone z pastą do zębów. Powstające w trakcie mycia mikrobąbelki dostają się pomiędzy zęby i na dziąsła, co pozwala na skuteczne wyczyszczenie jamy ustnej w zaledwie 2 minuty.Korzyści z używania szczoteczki sonicznej

Wiele osób potwierdza, że szczoteczki soniczne mają bardzo dużo zalet, dlatego też prawie wszyscy kupujący są zadowoleni z efektów ich działania. Do atutów urządzenia można bez wątpienia zaliczyć to, że skutecznie usuwa płytkę nazębną, także z trudno dostępnych miejsc. Ponadto szczoteczka soniczna pozwala uporać się z nieestetycznie wyglądającymi przebarwieniami, czyniąc zęby bielszymi. Dodatkowo sprzęt oczyszcza powierzchnię języka, na której, jak wiadomo, osadza się wiele bakterii. Do zakupu szczoteczki sonicznej zachęca również to, że jest ona delikatna dla zębów i dziąseł, więc może być używana przez osoby mające problemy z nadwrażliwością jamy ustnej.

Jak dbać o szczoteczkę soniczną?

Aby regularne korzystanie ze szczoteczki sonicznej przyniosło oczekiwane efekty, musimy odpowiednio o nią dbać. Przede wszystkim należy pamiętać o regularnej wymianie końcówki. Powinno się to odbywać przeciętnie raz na 3 miesiące. Wszystko zależy jednak od tego, jakiej końcówki używamy i jak często myjemy zęby. Jeśli sięgamy po szczoteczkę częściej niż 2 razy w ciągu dnia, z pewnością szybciej się ona zużyje. Na częstszą wymianę muszą być także przygotowane osoby noszące aparat ortodontyczny. Po każdym umyciu zębów należy pamiętać o dokładnym wypłukaniu urządzenia i pozbyciu się resztek pasty i śliny. Szczoteczka powinna być przechowywana w taki sposób, aby jej końcówka nie przylegała do żadnej powierzchni. Najlepiej schować sprzęt do etui lub postawić w kubku przy umywalce.

Dla kogo szczoteczka soniczna?Szczoteczki soniczne to urządzenie dostosowane do potrzeb szerokiego grona konsumentów. Sprzęt jest polecany nie tylko dorosłym, ale także dzieciom, które ukończyły 6 lat. Szczoteczki soniczne z pewnością spełnią oczekiwania osób mających problem z nadwrażliwością zębów, a wszystko dlatego, że są one delikatnie i nie ścierają tak mocno naturalnie występujących substancji ochronnych. Tego typu sprzęt bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń nawet z trudno dostępnych miejsc, dlatego mogą z niego z powodzeniem korzystać osoby mające protezy, implanty czy aparaty ortodontyczne.

Przed rozpoczęciem użytkowania szczoteczki sonicznej warto upewnić się, że końcówka jest dopasowana idealnie do naszych potrzeb. Na rynku znajdziemy wiele akcesoriów (np. dla dzieci, do standardowego i mocniejszego czyszczenia) w zależności od tego, na czym zależy nam najbardziej.

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: