Arboretum w Zielonce, Szulej

Arboretum w Zielonce

(4 głosów: 7)

Arboretum położone jest w samym sercu Puszczy Zielonka, na północny wschód od Poznania. Utworzone zostało w 1978 roku i gromadzi około 800 gatunków i odmian drzew i krzewów. Ponadto arboretum leży nad jeziorem "Zielonka", wokół którego utworzona została ścieżka dydaktyczna.Na terenie arboretum znajdują się dwa głazy pamiątkowe, jeden z nich ku czci Jana Meixnera, a poszczególne aleje noszą nazwy wybitnych naukowców środowiska poznańskiego.

Otoczenie arboretum jest szczególnie atrakcyjne dla rowerzystów, jako, że Zielonka znajduje się w centrum wielu szlaków prowadzących m.in. do Murowanej Gośliny, Kiszkowa, Głęboczka, Dąbrówki Kościelnej, Pławna czy Kamińska.Arboretum
Zielonka 6, Murowana Goślina
tel. 61/ 811-38-06
arboretum@up.poznan.pl

Wielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wielkopolska
Inne budowle
Normalna
arboreta
52°33'17N, 17°6'30E
02 sierpień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację