Arboretum położone jest w samym sercu Puszczy Zielonka, na północny wschód od Poznania. Utworzone zostało w 1978 roku i gromadzi około 800 gatunków i odmian drzew i krzewów. Ponadto arboretum leży nad jeziorem "Zielonka", wokół którego utworzona została ścieżka dydaktyczna.Na terenie arboretum znajdują się dwa głazy pamiątkowe, jeden z nich ku czci Jana Meixnera, a poszczególne aleje noszą nazwy wybitnych naukowców środowiska poznańskiego.

Otoczenie arboretum jest szczególnie atrakcyjne dla rowerzystów, jako, że Zielonka znajduje się w centrum wielu szlaków prowadzących m.in. do Murowanej Gośliny, Kiszkowa, Głęboczka, Dąbrówki Kościelnej, Pławna czy Kamińska.

Arboretum
Zielonka 6, Murowana Goślina
tel. 61/ 811-38-06
arboretum@up.poznan.plWielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Szulej Zapaleniec 657 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021