Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°39'18" N, 17°11'54" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Opis Antoniewa

Antoniewo to osada w województwie wielkopolskim, leżąca na północ od Poznania i na południe od Wągrowca, w gminie Skoki.Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie

W Antoniewie znajdują się ciekawe zabudowania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Zespół ten powstał w 1914 roku według planów urbanistycznych przywiezionych z Lombardii i do dziś przetrwał w niezmienionej formie. Wybudowali go pierwsi wychowankowie z inicjatywy pruskiego Biura Starosty Krajowego.

Antoniewo
Antoniewo

Od 1922 ośrodek wydzierżawili księża Salezjanie, łagodząc rygor i więzienną izolację, później placówkę przejął samorząd wojewódzki. W czasie II wojny światowej ośrodek przejął Wehrmacht i urządził tu obóz jeniecki dla różnych narodowości.

W latach 50-tych XX wieku Ośrodek w Antoniewie stał się pierwszą placówką w Polsce, która zajęła się młodzieżą niedostosowaną społecznie, przy tym opóźnioną w rozwoju. 31 maja 1972 roku ośrodkowi nadano imię Janusza Korczaka. Obecnie Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie kontynuuje te tradycje, to publiczna, koedukacyjna placówka dla młodzieży (13-18 lat) mającej problemy z przystosowaniem społecznym.Antoniewo noclegi

Antoniewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Antoniewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020