Antoniewo, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Antoniewo

(4 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Antoniewo to osada w województwie wielkopolskim, leżąca na północ od Poznania i na południe od Wągrowca, w gminie Skoki.

Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie

W Antoniewie znajdują się ciekawe zabudowania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Zespół ten powstał w 1914 roku według planów urbanistycznych przywiezionych z Lombardii i do dziś przetrwał w niezmienionej formie. Wybudowali go pierwsi wychowankowie z inicjatywy pruskiego Biura Starosty Krajowego.

Antoniewo , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Antoniewo , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Od 1922 ośrodek wydzierżawili księża Salezjanie, łagodząc rygor i więzienną izolację, później placówkę przejął samorząd wojewódzki. W czasie II wojny światowej ośrodek przejął Wehrmacht i urządził tu obóz jeniecki dla różnych narodowości.

W latach 50-tych XX wieku Ośrodek w Antoniewie stał się pierwszą placówką w Polsce, która zajęła się młodzieżą niedostosowaną społecznie, przy tym opóźnioną w rozwoju. 31 maja 1972 roku ośrodkowi nadano imię Janusza Korczaka. Obecnie Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie kontynuuje te tradycje, to publiczna, koedukacyjna placówka dla młodzieży (13-18 lat) mającej problemy z przystosowaniem społecznym.Atrakcje Antoniewa

Noclegi w Antoniewie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Antoniewo - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022