Antoniewo, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Antoniewo

(4 głosów: 5)

Antoniewo to osada w województwie wielkopolskim, leżąca na północ od Poznania i na południe od Wągrowca, w gminie Skoki.Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie

W Antoniewie znajdują się ciekawe zabudowania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Zespół ten powstał w 1914 roku według planów urbanistycznych przywiezionych z Lombardii i do dziś przetrwał w niezmienionej formie. Wybudowali go pierwsi wychowankowie z inicjatywy pruskiego Biura Starosty Krajowego.

Od 1922 ośrodek wydzierżawili księża Salezjanie, łagodząc rygor i więzienną izolację, później placówkę przejął samorząd wojewódzki. W czasie II wojny światowej ośrodek przejął Wehrmacht i urządził tu obóz jeniecki dla różnych narodowości.W latach 50-tych XX wieku Ośrodek w Antoniewie stał się pierwszą placówką w Polsce, która zajęła się młodzieżą niedostosowaną społecznie, przy tym opóźnioną w rozwoju. 31 maja 1972 roku ośrodkowi nadano imię Janusza Korczaka. Obecnie Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie kontynuuje te tradycje, to publiczna, koedukacyjna placówka dla młodzieży (13-18 lat) mającej problemy z przystosowaniem społecznym.

Antoniewo noclegi

Antoniewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Antoniewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°39'18N, 17°11'54E
07 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację