Antoniewo

Antoniewo to osada w województwie wielkopolskim, leżąca na północ od Poznania i na południe od Wągrowca, w gminie Skoki.Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie

W Antoniewie znajdują się ciekawe zabudowania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Zespół ten powstał w 1914 roku według planów urbanistycznych przywiezionych z Lombardii i do dziś przetrwał w niezmienionej formie. Wybudowali go pierwsi wychowankowie z inicjatywy pruskiego Biura Starosty Krajowego.

Od 1922 ośrodek wydzierżawili księża Salezjanie, łagodząc rygor i więzienną izolację, później placówkę przejął samorząd wojewódzki. W czasie II wojny światowej ośrodek przejął Wehrmacht i urządził tu obóz jeniecki dla różnych narodowości.W latach 50-tych XX wieku Ośrodek w Antoniewie stał się pierwszą placówką w Polsce, która zajęła się młodzieżą niedostosowaną społecznie, przy tym opóźnioną w rozwoju. 31 maja 1972 roku ośrodkowi nadano imię Janusza Korczaka. Obecnie Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie kontynuuje te tradycje, to publiczna, koedukacyjna placówka dla młodzieży (13-18 lat) mającej problemy z przystosowaniem społecznym.

Antoniewo noclegi

Antoniewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°39'18N, 17°11'54E
07 luty 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację