Rymanów
Inne budowle
amfiteatry
Normalna
Podkarpackie
2017-10-19
2020-01-28 13:46
49°31'7" N, 21°55'41" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

W niewielkiej, letniskowej wsi podkarpackie - Rudawce Rymanowskiej niedaleko znanego Osuwiska Olzy, tuż nad łagodniejszym, mniej stromym brzegiem Wisłoka, na błoniach znajduje się letni amfiteatr. W cieplejszych porach roku jest to bardzo interesujące miejsce, słynące z przedsięwzięć kulturalnych i rozrywkowych.W amfiteatrze odbywa się mnóstwo imprez cyklicznych m.in. Powitane Lata, Pożegnanie Lata, Zawody Drwali, Hucuły w Karpatach, a nawet Zawody Zdobytych Sikawek Strażackich. Gromadzą one całe rzesze turystów odwiedzających Podkarpacie oraz kuracjuszy z pobliskiego Rymanowa i Iwonicza. Amfiteatr to miejsce z widokiem na wzniesienia nad Wisłokiem i mieniące się w słońcu barwami, 30-metrowe urwisko skalne.Amfiteatr
ul. Karola Wojtyły. Rudawka Rymanowska

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020