Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°40'2" N, 17°55'6" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Opolski Amfiteatr jest obiektem powszechnie znanym z racji odbywającego się w nim rokrocznie Festiwalu Piosenki Polskiej. Usytuowany jest przy malowniczej Wieży Piastowskiej - pozostałości dawnego zamku.Amfiteatr w Opolu wybudowano w 1963 roku z inicjatywy prezydenta Opola - Karola Musioła. Widownia amfiteatru może pomieścić 3650 widzów. W 2010 roku przeprowadzono jego modernizację związaną między innymi z powstaniem sal ekspozycji Muzeum Piosenki Polskiej.Przebudowano widownię i scenę, dodano taras widokowy, zakupiono nowoczesne wyposażenie multimedialne. Amfiteatr znajduje się przy ul. Piastowskiej w Opolu.

Amfiteatr Tysiąclecia
ul. Piastowska 14a, Opole

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134495 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020