Amfiteatr na wodzie w Rymanowie, mokunka

Amfiteatr na wodzie w Rymanowie Zdroju

(4.2 głosów: 27)

Uzdrowisko Rymanów Zdrój położone jest na granicy Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego, niedaleko Iwonicza i Krosna.Leczniczy mikroklimat dobrze wpływa na kuracjuszy ze schorzeniami kardiologicznymi, astmą oraz chorobami narządu ruchu wieku dziecięcego. Rymanów ma piękny park Zdrojowy, oryginalne dawne drewniane budynki sanatoryjne funkcjonujące do dziś oraz tereny spacerowe, dostępne nawet dla mniej sprawnych kuracjuszy.

Budowla na wodzie w Rymanowie

Najciekawszym przedsięwzięciem ostatnich lat w Rymanowie jest Amfiteatr na wodzie, powstały w dotąd niezagospodarowanej pod kątem turystycznym części tego pięknego podkarpackiego uzdrowiska. Amfiteatr jest położony w "widłach" rzeki Tabor i Czarnego Potoku, które połączone już razem płyną dalej środkiem Parku Zdrojowego.Amfiteatr na wodzie w Rymanowie jest o tyle ciekawą budowlą, że nie jest umieszczony na wysepce, a stoi na palach, pośrodku niewielkiego sztucznego stawu. Amfiteatr połączony jest z lądem poprzez pomost ułożony na palisadzie. Całość wygląda bardzo ciekawie i pięknie prezentuje się w każdej porze roku. 

Amfiteatr w Rymanowie w sezonie ciepłym jest miejscem wielu koncertów i występów zespołów, nie tylko folklorystycznych. Jest też znakomitym miejscem turystycznym. Wokół powstały nowe ławeczki i klomby, a pobyt tutaj umila szmer strumyka. Obok amfiteatru na wodzie widać ogromne drewniane arkady, po których malowniczo pnie się bluszcz. Zarówno amfiteatr na wodzie, jak i odnowiona infrastruktura Parku Zdrojowego zostały dofinansowane ze środków unijnych.Amfiteatr na wodzie
ul. Świerkowa 1, Rymanów 

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°32'42N, 21°50'57E
13 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację