Amfiteatr na wodzie w Rymanowie Zdroju

Amfiteatr na wodzie w Rymanowie Zdroju
49°32'42" N, 21°50'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Uzdrowisko Rymanów Zdrój położone jest na granicy Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego, niedaleko Iwonicza i Krosna.Leczniczy mikroklimat dobrze wpływa na kuracjuszy ze schorzeniami kardiologicznymi, astmą oraz chorobami narządu ruchu wieku dziecięcego. Rymanów ma piękny park Zdrojowy, oryginalne dawne drewniane budynki sanatoryjne funkcjonujące do dziś oraz tereny spacerowe, dostępne nawet dla mniej sprawnych kuracjuszy.

Amfiteatr w Rymanowie
Amfiteatr w Rymanowie

Budowla na wodzie w Rymanowie

Najciekawszym przedsięwzięciem ostatnich lat w Rymanowie jest Amfiteatr na wodzie, powstały w dotąd niezagospodarowanej pod kątem turystycznym części tego pięknego podkarpackiego uzdrowiska. Amfiteatr jest położony w "widłach" rzeki Tabor i Czarnego Potoku, które połączone już razem płyną dalej środkiem Parku Zdrojowego.

Amfiteatr na wodzie w Rymanowie jest o tyle ciekawą budowlą, że nie jest umieszczony na wysepce, a stoi na palach, pośrodku niewielkiego sztucznego stawu. Amfiteatr połączony jest z lądem poprzez pomost ułożony na palisadzie. Całość wygląda bardzo ciekawie i pięknie prezentuje się w każdej porze roku. Amfiteatr w Rymanowie w sezonie ciepłym jest miejscem wielu koncertów i występów zespołów, nie tylko folklorystycznych. Jest też znakomitym miejscem turystycznym. Wokół powstały nowe ławeczki i klomby, a pobyt tutaj umila szmer strumyka. Obok amfiteatru na wodzie widać ogromne drewniane arkady, po których malowniczo pnie się bluszcz. Zarówno amfiteatr na wodzie, jak i odnowiona infrastruktura Parku Zdrojowego zostały dofinansowane ze środków unijnych.

Amfiteatr na wodzie
ul. Świerkowa 1, Rymanów Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021