Alele Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

Zdjęcia (17)
Park Przygód i Atrakcji to fantastyczny kompleks rozrywkowy dla całej rodziny. Powstał w niewielkich Wilkowicach koło Zbrosławic, kilkanaście kilometrów od Tarnowskich Gór. Początkowo istniała tutaj tylko sala zabaw dla dzieci, pod dachem. Obecnie jednak kompleks znacznie się rozrósł i atrakcji starczy na cały dzień dobrej zabawy, na świeżym powietrzu, z dala od głównych ulic i zgiełku miasta.

Największą popularnością cieszy się duży, kolorowy i fajny plac zabaw dla dzieci w każdym wieku, od najmłodszych po starsze, a nawet z siłownią, z której mogą korzystać dorośli. W ciepłe dni spory trawnik przy placu zabaw zamienia się w teren piknikowy, gdzie można rozgościć się na kocykach, odpocząć i zjeść smakołyki przyniesione z domu lub kupione na miejscu w grill barze. Dostępny jest też osobno płatny małpi gaj - tor przeszkód dla dzieci do 13 roku życia.

Największe wrażenie robi jednak zwierzyniec, całkiem potężny, z dużą liczbą różnych gatunków zwierząt, z wielkimi i zadbanymi wybiegami. Zobaczysz tu jelenie, daniele, sarny, owce, kozy, ale również strusie, lamy, osły, kuce, nutrie i bardziej egzotyczne gatunki. Jest też ptactwo domowe i świnki wietnamskie. Zwierzęta można karmić marchewką i kukurydzą zakupioną na miejscu.

Na terenie Parku istnieje też plaża z boiskiem do gry w siatkówkę, zbiorniki wodne, ścieżka bosych stóp, którą można by trochę ubogacić o kolejne podłoża, a wszędzie dookoła porasta piękna roślinność, ładnie zaplanowana i dobrze utrzymana. Miejsce warte jest uwagi i godne polecenia.

Park Przygód i Atrakcji Alele

ul. Księżoleśna 1, Wilkowice
tel. 32/ 750-43-50, 512-513-793
http://www.parkwilkowice.plZaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: