Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Aleja Sławnych Gorzowian, Danusia

Aleja Sławnych Gorzowian

(4.3 głosów: 11)

Na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się Aleja Sławnych Gorzowian. Stanowi ją ciąg umieszczonych w bruku pamiątkowych mosiężnych płyt poświęconych zmarłym wybitnym twórcom kultury związanych z miastem.Pierwsza z nich pojawiła się na Rynku w 1997 roku. Są tablice malarzy - Jana Korcza i Andrzeja Gordona, plastyków - Wiesława Strebejki i Bolesława Kowalskiego, artystki-tkaczki Henryki Żbik-Nierubiec, fotografików - Waldemara Kućki i Jerzego Szalbierza, architekta Hieronima Świerczyńskiego i architekta wnętrz Mieczysława Rzeszewskiego, scenografa Michała Puklicza i literatów - Zdzisława Morawskiego i Ireny Dowgielewiczowej.

Aleja Sławnych Gorzowian
Rynek, Gorzów WielkopolskiGorzów Wielkopolski noclegi

Gorzów Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gorzów Wielkopolski
Rynki, place i deptaki
Normalna
aleje gwiazd
52°43'52N, 15°14'26E
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację