Afrykarium, Anna Piernikarczyk

Afrykarium powstało w 2014 roku na terenie wrocławskiego Zoo. To niezwykle nowoczesna i piękna atrakcja, która przyciąga rzesze turystów! Afrykarium to unikatowy na skalę światową pawilon przedstawiający różne ekosystemy Czarnego Kontynentu związane ze środowiskiem wodnym. Akwaria, zbiorniki wodne i baseny przeniosą nas w samo serce Afryki! Ta atrakcja zdecydowanie przybliża nas do obiektów, jakie zwiedzać można na zachodzie Europy czy w Ameryce.Kiedy otwarto Afrykarium we Wrocławiu, mieszkało w nim około 250 gatunków zwierząt, głównie ryb. Obecnie jest tutaj o 100 gatunków więcej, a samo oceanarium zmienia się nieustannie, stale poprawiając swój wizerunek i atrakcyjność.

W Afrykarium we Wrocławiu zastosowano nowoczesne rozwiązania, nigdy wcześniej w Polsce nie wykorzystywane. W półtunelu ponad głowami turystów pływają ryby i inne zwierzęta, dając niesamowite wrażenie. W innych miejscach można je obserwować pod wodą, a nie tylko jak wychylą się ponad jej powierzchnię. Ponadto wszystkie siedliska i wybiegi w Afrykarium stanowią cudną scenerię, przygotowaną pieczołowicie i z pomysłem. To sprawia, że odwiedzenie tego miejsca to prawdziwa przygoda i przyjemność. Koniecznie trzeba je odwiedzić będąc we Wrocławiu!

Ekosystemy w Afrykarium

- Morze Czerwone - rafa koralowa i ryby
- Plaża nad Morzem Czerwonym - lądowe żółwie pustynne
- Wielkie Jeziora Afrykańskie - Tanganika i Malawi z 50 gatunkami ryb
- Kanał Mozambicki - płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie
- Wschodnia Afryka - hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę - góralki, mrówniki, dikdik (jedna z najmniejszych antylop)
- Wybrzeże Namibii - zewnętrzne baseny zamieszkane przez małe pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (foki)
- Dżungla nad rzeką Kongo - krokodyle, wydry, ogromne i obłe manaty oraz ryby tilapie

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Afrykarium - Zoo Wrocław 
ul. Wróblewskiego 1-5, Wrocław
http://afrykarium.com.pl

51°6'21" N, 17°4'27" E
Dolnośląskie
2018-05-16
2020-02-11 20:02

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-29 na
Afrykarium robi niesamowite wrażenie, szczegolnie ogromne "ekrany" wody.
Krajtroter ocenił to miejsce 2019-11-26 na
Bardzo fajne i nowoczesny ogród. Wybiegi nie są oddalone za dużo od siebie. Zadbane i urozmaicone. Polecam dla dużych i małych.
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-09-09 na

Bardzo ciekawe miejsce godne polecenia zarówno dla małych jak i dla dużych. Akwaria i mieszkające w nich stowrzenia robią niesamiowite wrażenie.  Rzeczywiscie jest dosyć duzo zwiedzajacych co czasami przeszkadza. 

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-04-26 na

No byliśmy. Rewelacja! Najbardziej uchachany to chyba był tata :). Afrykarium poleciłabym każdemu, Darek nie chciał z tamtąd wyjść. Kolejki ominęliśmy, dzięki Bogu, bo byliśmy rano raniusieńko i już z biletami, ale to co się działo jak wychodziliśmy, to naprawde może skutecznie zniechęcić.

Ostatnio edytowany: 2015-05-05 14:32

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-11-27 na

Pół dnia, ale to razem z zoo :)