Logo TopAtrakcje.pl
Wybieramy najpiękniejsze atrakcje 2017! Zagłosuj!

Ziębice - atrakcje turystyczne

Ziębice to urocze miasteczko leżące w województwie dolnośląskim, przy trasie nr 385 i 395, 18 km od Ząbkowic Śląskich i 16 km od Paczkowa.

Ziębice graniczące z Opolszczyzną to jakby brama prowadząca na Dolny Śląsk, a tym samym świetna baza wypadowa, zarówno w atrakcyjne miejsca na ziemi opolskiej, np. pobliskie jeziora - Otmuchowskie i Nyskie czy do pięknych miejscowości oraz w góry Dolnego Śląska.

Zabytki w Ziębicach

Regularna, średniowieczna starówka Ziębic, wyznaczona linią murów obronnych, stanowi obszar zabytkowej zabudowy miejskiej, dziś głównie z XVII-XIX wieku, ale w jej obrębie znajdują się też starsze, cenne zabytki architektury.

Wśród nich wymienić należy wspaniały kościół Św. Jerzego z XIII-XV wieku o cechach gotyku czy charakterystyczną Bramę Paczkowską z XIV wieku.

Atrakcje w Ziębicach

W zabytkowym Ratuszu stojącym na Rynku warto odwiedzić ciekawe Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego, a poza ścisłym centrum roztacza się atrakcyjny Park Miejski z oryginalnym pomnikiem Orła i Zamkiem Wodnym. Spotkać tu można również dinozaury!

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Zamki i twierdze
14.4 km
Na wzniesieniu górującym ponad Kamieńcem Ząbkowickim na
Jeziora, wodospady i rzeki
16.3 km
Jezioro Otmuchowskie to niezwykle atrakcyjny zbiornik rekreacyjno-wypoczynkowy. Prócz leżakowania na plaży, istnieje tu możliwość popływania na sprzęcie wodnym, wędkowania, czy spacerowania w niezwykle malowniczych okolicznościach przyrody
Zamki i twierdze
17.8 km
Zamek w Otmuchowie to piękna budowla, która stanowi niemałą atrakcję całej Ziemi Otmuchowskiej. Łatwo do niego dotrzeć z otmuchowskiego Rynku
Zamki i twierdze
16.5 km
W centrum Ząbkowic Śląskich, pomiędzy ulicami Krzywą i Szpitalną, niedaleko
Mury miejskie
15.5 km
Mury obronneŚredniowieczne mury obronne Paczkowa to unikatowa atrakcja nie tylko na miarę tego miasta, ale i całej Polski. Zachowały się tutaj baszty łupinowe, pochodzące z XIV wieku, które należą do najlepiej zachowanych zabytków tego typu w naszym kraju
Mury miejskie
0.3 km
Brama Paczkowska to symbol Ziębic i zarazem najciekawszy zachowany fragment średniowiecznych murów obronnych miasta
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Mapa Ziębic

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Ziębice
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2016-12-05 11:42:27
Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook