Logo TopAtrakcje.pl
Wybieramy najpiękniejsze atrakcje 2017! Zagłosuj!

Zamek Królewski w Warszawie

Przy wschodniej pierzei popularnego Placu Zamkowego w Warszawie stoi okazały, piękny Zamek Królewski, będący rekonstrukcją zespołu wysadzonego przez Niemców w 1944 roku. Zamek Królewski to obiekt Unesco, a rekonstrukcja miała miejsce w latach 1971-84.

Piękny dziś Zamek Królewski w Warszawie to udostępnione dla turystów Muzeum Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej. Jest to miejsce ekspozycji stałych i czasowych wystaw sztuki dawnej. Podczas prac przy odbudowie zamku odtworzono wczesnobarokową bryłę, gotycką elewację skrzydła oraz zespoły barokowych i klasycystycznych wnętrz, wykorzystując przy tym fragmenty dawnych budowli.

Zwiedzanie Zamku

W Zamku Królewskim w Warszawie zobaczyć można m.in. sale królewskie powstałe dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz sale sejmowe. Najznakomitsza jest Sala Tronowa w czerwonym aksamicie i złotej dekoracji, warte zobaczenia są też: Sala Rycerska oraz Sala Balowa z największym w Polsce plafonem. Wśród stałych ekspozycji są też: Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Apartament księcia Józefa w pałacu Pod Blachą, multimedialna wystawa "Zniszczenie i odbudowa Zamku", Gabinet Numizmatyczny czy Kolekcja Kobierców Wschodnich.

Ogrody Zamkowe

Zamek cudownie prezentuje się od strony Wisły, właśnie tutaj rozciągają się rozległe Ogrody Zamkowe, ukształtowane na przestrzeni wieków. Zachowały one elementy sztuki ogrodowej z różnych epok historycznych, a od 1991 roku prowadzona jest ich rekonstrukcja. Ogrody zaplanowano na trzech poziomach - najwyższy to geometryczny ogród z epoki dynastii Wazów, środkowy leży nad Arkadami Kubickiego, będzie to wiszący ogród z XIX wieku. Najniżej zaś znajduje się geometryczny układ z lat międzywojennych.

Spod zamku, przy którym wznosi się Kolumna Zygmunta blisko jest do Archikatedry, na Rynek w Warszawie i na Krakowskie Przedmieście.

Zamek Królewski - Muzeum Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej
Plac Zamkowy 4, Warszawa
tel. 22/ 355-51-70
www.zamek-krolewski.pl
Godziny zwiedzania: wt-sb 10.00-16.00, nd 11.00-16.00 (w sezonie turystycznym dłużej)
Bilety: normalny 22 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do lat 16 - 1 zł (niektóre wystawy dodatkowo płatne)

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Rynki, place i deptaki
0.0 km
Plac Zamkowy w Warszawie to jedna z najbardziej atrakcyjnych i ruchliwych części Starówki naszej stolicy
Rynki, place i deptaki
0.3 km
Rynek w Warszawie o wymiarach 73x90 m wytyczony został przy lokacji miasta w końcu XIII wieku. Zabudowa, powstająca od XIV wieku, została zniszczona w 1944 roku, a obecna pochodzi z lat 1948-53
Obiekty sakralne i cmentarze
0.1 km
Archikatedra w Warszawie to wspaniała gotycka budowla stojąca przy urokliwej ulicy Świętojańskiej, prowadzącej z
Pomniki, rzeźby i ławeczki
0.1 km
Kolumna Zygmunta III w Warszawie to najstarszy świecki pomnik nie tylko w Warszawie, ale i w Polsce! To pomnik króla Zygmunta III Wazy, wzniesiony w 1644 roku przez jego syna - Władysława IV Wazy, który w ten sposób chciał uczcić swego ojca
Pałace i dworki
3.9 km
Królewskie Łazienki to najładniejszy warszawski zespół parkowo-pałacowy, udostępniony cały rok dla turystów, a przy tym jeden z najpiękniejszych tego typu zespołów w Europie
Fontanny
0.7 km
Multimedialny Park Fontann to ciekawa atrakcja stolicy, która powstała na warszawskim
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych atrakcjach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Zamek Królewski w Warszawie na mapie - Mapa Warszawy

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Zamek Królewski w Warszawie
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2016-03-10 11:42:13

Komentarze

Wysłano: 2014-09-09 13:57:13

Bardzo dobrze zadbany zamek. Warto wybrać się na spacer po jego wnętrzach, które są bogato wystrojone, piękne malowidłą i ozdoby, rzeźby, a także ciekawe meble.

Wysłano: 2016-06-14 10:30:25

Piękne muzeum

Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Rosa Pensjonat
Bobolin
Ceny od 50.00 PLN
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook