Logo TopAtrakcje.pl
Wybieramy najpiękniejsze atrakcje 2017! Zagłosuj!

Powązki Warszawskie

Zdjęcia z dni Wszystkich świętych z roku 2007, 2008 oraz z 09.XI.2008

Relacja z wycieczki

Cmentarz Powązkowski to w sumie dwa oddzielne cmentarze. Jeden to tzw Stare Powązki (bliżej ul. Okopowej) oraz Powązki Wojskowe (bliżej trasy Prymasa Tysiąclecia). Przy cmentarzu Wojskowym jest pętla autobusowa.

Stare powązki to powązki gdzie leżą poeci, pisarze, piosenkarze itd. Dużo nietypowych grobów, mauzoleum i katakumb. Na terenie mieści się rónież kościół. Tutaj co roku na wszystkich świętych osoby publiczne, aktorzy, piosenkarze itd. zbierają na odbudowę zabytkowych nagrobków, i nie powiem odrestaurowane nagrobki wyglądają przepięknie :) da sie zobaczyc wiele szczegółów a także odczytac kim była osoba leżąca w danym grobie. Ale jeszcze sporo zostało do odrestaurowania ... na szczęście akcje ratujące zabytki na cmentarzu są prowadzone co roku na Powązkach więc co za tym idzie i liczba odrestaurowanych grobów jest coraz większa.
Na tym cmentarzu z bardziej znanych osób leżą m.in.: Mieczysław Orłowicz (Nestor Polskiej Turystyki), Leopold Staff, Władysław Reymont, Maria Dąbrowska, Hanka Bielicka, Żwirko wraz z Wigórą, Stefan Starzyński, Czesław Niemen, Stanisław Wojciechowski i wiele, wiele, wiele innych zacnych osobowości.

Powązki Wojskowe to miejsce gdzie leżą polegli żołnierze walczący podczas II wojny światowej. Również i tutaj mieści się kaplica. W tej części powązek jest aleja zasłużonych i obecnie teraz większośc jak nie wszystkie pogrzeby osób sławnych odbywają się na tej częsci powązek.
Na cmentarzu tym z barzdziej znanych osób leżą m.in.: Płk. Ryszard Kukliński, Jacek Kuroń, Bronisław Geremek czy Władysław Gomułka

Specjalnie tutaj piszę iż są to dwa oddzielne cmentarze, ponieważ sam kiedyś postanowiłem iśc na stare powązki i wyjśc na wojskowych ... i co ?? i trafiłem na ściane :) i ledwo co wyszedłem na kilku minutach przed 19 czyli przed zamknięciem cmentarza. A powiem szczerze ze nie uśmiechało mi się zostac na noc na cmentarzu i to tak starym jeszcze :)

Cmentarz wojskowy jest większy od Starych Powązek i mam tylko nadzieję że przez przebudowę ul. Prymasa Tysiąclecia nie zmieni się jego wielkośc na mniejszy.

Zdjęcia z wycieczki

Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Melchior Korwin Szymanowski zm. 1797 Fundator cmentarza i kościoła Powązkowskiego, Grzegorz Binkiewicz Mieczysław Orłowicz 17.XII.1881-4.X.1959 - Nestor Turystyki Polskiej, Grzegorz Binkiewicz Leopold Staff, Grzegorz Binkiewicz Władysław Reymont, Grzegorz Binkiewicz Maria Dąbrowska, Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Stefan Starzyńśki, Grzegorz Binkiewicz Kazimierz Opaliński, Grzegorz Binkiewicz Józef Weyssenhoff, Grzegorz Binkiewicz Żwirko oraz Wigóra, Grzegorz Binkiewicz Stanisław Batycki, Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Maria Rodziewiczówna, Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Dobiesław Damięcki, Grzegorz Binkiewicz Zygmunt Kamiński, Grzegorz Binkiewicz Jan Kiepura, Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Maria Anna Tyszkiewiczowa, Grzegorz Binkiewicz
Piotr Rytel, Grzegorz Binkiewicz Wojciech Jastrzybowski, Grzegorz Binkiewicz Jan Szczepkowski, Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Hanka Bielicka, Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Stanisław Wojciechowski Prezydent RP 1922-1926, Grzegorz Binkiewicz Czesław Niemen, Grzegorz Binkiewicz Czesław Niemen, Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Katakumby, Grzegorz Binkiewicz Prochy zamordowanych w obozach koncentracyjnych 1939-1945, Grzegorz Binkiewicz Adam Minchejmer, Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz Grzegorz Binkiewicz

Przebieg wycieczki na mapie

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Powązki Warszawskie

Dodano: 2008-10-27 13:40:56

Komentarze

Wysłano: 2008-10-27 13:58:52
Piękne!Jeszcze przydałyby się zdjęcia dzienne tych pięknych i zabytkowych grobowców ,czasem i sławnych ludzi,którzy dawno odeszli...
Wysłano: 2008-10-27 13:59:55
Poczekac trzeba do 3 listopada :) i będą dorzucone tutaj zdjęcia za dnia :). Dam Ci znac Moniko, że już są wrzucone :)
Wysłano: 2008-10-27 14:16:03
Super!Dzięki ,na pewno wielu podróżników to zainteresuje :-)
Wysłano: 2008-11-09 23:04:47
No i tak jak pisałem tak też się stało :) ... wrzuciłem zdjęcia za dnia z Powązek zarówno starych jak i wojskowych :) ... W galerii są oddzielone od siebie zdjęciami nocnymi na Starych Powązkach. Mam nadzieje że zdjęcia zachęcą do odwiedzenia tych miejsc :)
Wysłano: 2008-11-10 09:54:14
Jestem pod wrażeniem!Odwaliłeś kawał dobrej roboty!Tyle pięknych zdjęć narżnąć ;-),niesamowite są te stare grobowce,nagrobki.Kiedyś były robione recznie,nie było fachowych maszyn do obróbki kamienia,do rzeźbienia -składam podziw dla ich twórców...Powązki to niewątpliwie pięne miejsce,w sam raz dla szukających ciszy,dla zadumy nad minionym czasem. Obawiam się,że jak już tam zajadę,to spędzę na Powązkach cały dzień... Gratuluję Grześku :-),pozdrawiam!
Wysłano: 2008-11-10 11:31:02
Oj prawda czasu tam sie nie liczy, a ten płynie nieubłaganie.Sam jak robiłem zdjecia przez 4 godziny i nie byłem wszędzie. Pamiętaj tylko by pójść w dzień który trwa dłużej niż teraz bo jak słońce już zachodzi o 16 a nie za dużo zniczy to można się uszkodzic na cmentarzu :(.
Więc jak coś to spokojnie sporo dnia trzeba tam szykowac :)
Wysłano: 2008-11-10 16:31:09
O zmroku w życiu nie chodziłabym po cmentarzu!!!Mam taką wyobraźnię,że za każdym rogiem czułabym czyjąś obecność ;-)
Wysłano: 2008-11-10 16:42:17
:) w takim razie żarcik cmentarny :)

Pijaczek zakręcił się przypadkiem wieczorem na cmentarzu. Zauważył grabarza, zajętego swoja praca i postanowił go dla żartu przestraszyć.
Podszedł do niego od tylu i wrzasnął :"BUUUUUUU"!!!
Grabarz ani drgnął, nawet się nie odwrócił i kontynuował swoja pracą.
Pijaczek zniesmaczony nieudanym żartem odchodzi. Kiedy wychodzi poza teren cmentarza, nagle dostaje łopatą w głowe i pada na ziemię nieprzytomny.
Pochyla się nad nim grabarz i grożąc palcem mówi: "Straszymy, biegamy, skaczemy, bawimy się ... ale za bramę nie
wychodzimy !!!"
Wysłano: 2008-11-10 19:43:44
Dobre !!!Nie słyszałam jeszcze tego :-):-):-)
Wysłano: 2009-03-22 19:00:51
Jestem pod wielkim wrażeniem Twoich fotek!!!
nie tylko ilości ale i jakości,są extra

Udanych wypraw po Polsce!
do zobaczenia na szlaku...

Newsletter

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych wycieczkach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!
Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
JuraPark Bałtów
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook