Logo TopAtrakcje.pl
Wybieramy najpiękniejsze atrakcje 2017! Zagłosuj!

Cieszyn, Skoczów, Grodziec i Ustroń

Samochodowa wycieczka w beskidzkie miejscowości: Cieszyn - Skoczów - Grodziec - Ustroń

Relacja z wycieczki

Na tej wycieczce mieliśmy szczęście do imprez, w Cieszynie akurat było Lato z Radiem, a w Skoczowie dożynki, dzięki temu coś się działo i było ciekawie, ale za to nie dało się fajnych zdjęć Starówek porobić, wszędzie pełno ludzi, jakieś kramiki, stojaki itd.

Problemem jednak było co innego, nowa trasa prowadząca z Grodźca nie była znana naszemu GPS-owi i pogubił się całkowicie a wraz z nim i my :) W końcu jednak jakoś dotarliśmy do Ustronia, który zresztą był poza planem naszej wycieczki, no ale skoro było już tak blisko...

Zaskoczył mnie Skoczów, myslałam że to takie miesteczko w górach, gdzie tylko szlaki mogą stanowić atrakcję, a tu przywitała nas piękna Starówka z uroczymi zaułkami :)

Również zamek w Grodźcu wart jest odwiedzenia, na początku nie wydawał się być imponujący bo od frontu jeszcze nie jest odnowiony, ale gdy się go zajdzie od tyłu - wrażenie całkowicie się zmienia. Kiedyś pewnie będzie to niezwykle ciekawy zakątek.

A Cieszyn ?? Piękne miasteczko z interesującą architekturą i historycznym Wzgórzem Zamkowym. Podobało mi się jak zwykle, bo już wcześniej tutaj bywałam.

Zdjęcia z wycieczki

Zamek w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Baszta w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Wieża Piastowska w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Cieszyn - Wzgórze Zamkowe, Anna Piernikarczyk Dom Narodowy w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Rynek w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Ratusz w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Na cieszyńskim Rynku, Anna Piernikarczyk Kościół w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Kościół w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Klasztor w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Grodziec, Anna Piernikarczyk Zamek w Grodźcu, Anna Piernikarczyk Malowniczy Grodziec, Anna Piernikarczyk Grodziec, Anna Piernikarczyk Nad Wisłą w Ustroniu, Anna Piernikarczyk Ustroń, Anna Piernikarczyk Ustroń, Anna Piernikarczyk Kościół w Ustroniu, Anna Piernikarczyk Cieszyn i okolice, Anna Piernikarczyk Muzeum w Cieszynie, Anna Piernikarczyk Ratusz w Skoczowie, Anna Piernikarczyk Skoczów, Anna Piernikarczyk Skoczów - starówka, Anna Piernikarczyk
Kościół w Skoczowie, Anna Piernikarczyk

Przebieg wycieczki na mapie

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Cieszyn, Skoczów, Grodziec i Ustroń

Dodano: 2008-09-05 16:02:22

Komentarze

Wysłano: 2008-09-05 17:53:13
Monika, zawitaliśmy w tym Grodźcu, żadnego drogowskazu nie było, ale jakoś znaleźlismy ten zamek :) Gdyby nie Ty, to byśmy nie wiedzieli że przejeżdżamy koło takiej budowli :)

FotoAnia.pl - fotoblog ze zdjęciami dzieci
krajtroter.pl - turystyczna karta rabatowa
e-parkrozrywki.pl - portal o polskich parkach rozrywki

Wysłano: 2008-09-05 21:14:46
Aniu,bardzo się cieszę ,że zajechaliście do dawnego księstwa cieszyńskiego,to trzeba po prostu zobaczyć,żeby odkryć piękno każdego zakątka:-) Mam nadzieję,że Grodziec się wam spodobał?I czy widzieliście ruiny kościoła w parku zamkowym?
Wysłano: 2008-09-06 08:05:44
No od frontu jeszcze nie taki piękny, ale jak poszliśmy kawałek dalej, to pieknie się prezentował, póxniej jeszcze widzieliśmy ten zamek z tej nowej trasy, pięknie też stamtąd wygląda :)
Ruin niestety nie widzieliśmy. Jak jechalismy z Grodźca do Ustronia niby, to przypadkiem znaleźliśmy się na trasie w drugą stronę, i już o mało zajechaliśmy do Twojej Jasienicy, podziwiałam przez okno, jakie ładne widoczki masz na codzień :)

FotoAnia.pl - fotoblog ze zdjęciami dzieci
krajtroter.pl - turystyczna karta rabatowa
e-parkrozrywki.pl - portal o polskich parkach rozrywki

Wysłano: 2008-09-06 09:04:09
Na moje nieszczęście z okien widzę fabrykę mebli :-/,muszę wyjść z domu na wieś,żeby podziwiać góry:-)
Wysłano: 2011-07-01 21:30:15

Gdzie ten Grodziec?hmm tyle razy w Ustroniu byłam i nie znam. Dajcie jakies info-jak tam trafić???

Znam za to zamek w Grodźcu na Dolnym Śląsku,piekny, ciekawy...ale to inna bajka:)))

Ostatnio edytowany: 2011-07-01 21:38

Cudze chwalicie - swego nie znacie...

Wysłano: 2011-07-01 21:48:35

Grodziec Śląski  to mała miejscowość na granicy powiatu cieszyńskiego i bielskiego. Trzeba skręcić w Skoczowie w lewo,przez rondo prosto i po około 6 km jest Grodziec.Zamek jest po lewej stronie,prowadzą tam dwie drogi.

Wysłano: 2011-07-01 23:21:11

Dzięki za odpowiedz ale hmmm"w Skoczowie ,w lewo"- pojęcie względne;) chyba jest conajmniej kilka skrętów w lewo w Skoczowie.Jesli możesz sprecyzuj.

 

Cudze chwalicie - swego nie znacie...

Wysłano: 2011-07-02 08:55:15

Chodziło mi o najbardziej znane skrzyżowanie w Skoczowie,które prowadzi do centrum miasta,do Cieszyna itd oraz w stronę Bielska-Białej,czyli również na Grodziec,przez most na Wiśle,przez rondo na wprost.

Newsletter

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych wycieczkach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!
Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Rosa Pensjonat
Bobolin
Ceny od 50.00 PLN
Polecamy:
JuraPark Bałtów
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook